trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
29zombies
VIP
4
77
followers
Omicron Persei 8
42
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
930
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
14
15
16
85%
Interstellar
72,079 votes
7
— Good
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
52,782 votes
7
— Good
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,574 votes
7
— Good
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,398 votes
7
— Good
86%
Forrest Gump
43,947 votes
7
— Good
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,108 votes
7
— Good
79%
Deadpool 2
40,366 votes
7
— Good
74%
Captain America: The First Avenger
40,977 votes
7
— Good
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
39,751 votes
7
— Good
76%
Baby Driver
39,665 votes
7
— Good
79%
Edge of Tomorrow
38,936 votes
7
— Good
73%
Iron Man 3
40,110 votes
7
— Good
73%
Iron Man 2
40,202 votes
7
— Good
75%
The Hunger Games
39,407 votes
7
— Good
82%
Inglourious Basterds
36,750 votes
7
— Good
72%
Thor
39,276 votes
7
— Good
79%
Harry Potter and the Goblet of Fire
36,600 votes
7
— Good
80%
The Incredibles
35,814 votes
7
— Good
85%
Parasite
33,797 votes
7
— Good
78%
Harry Potter and the Order of the Phoenix
34,727 votes
7
— Good
80%
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
34,097 votes
7
— Good
84%
Return of the Jedi
33,137 votes
7
— Good
78%
Harry Potter and the Half-Blood Prince
34,010 votes
7
— Good
81%
Shutter Island
32,493 votes
7
— Good
80%
Gone Girl
32,582 votes
7
— Good
78%
Despicable Me
32,479 votes
7
— Good
74%
Split
32,454 votes
7
— Good
77%
Blade Runner 2049
31,846 votes
7
— Good
78%
X-Men: Days of Future Past
31,405 votes
7
— Good
81%
The Imitation Game
30,534 votes
7
— Good
79%
Shrek
30,166 votes
7
— Good
83%
The Prestige
29,130 votes
7
— Good
78%
The Hobbit: The Desolation of Smaug
29,736 votes
7
— Good
73%
Ant-Man and the Wasp
30,022 votes
7
— Good
70%
Man of Steel
30,427 votes
7
— Good
81%
Toy Story 3
27,992 votes
7
— Good
78%
Wreck-It Ralph
28,359 votes
7
— Good
76%
John Wick: Chapter 3 - Parabellum
27,903 votes
7
— Good
80%
Blade Runner
27,063 votes
7
— Good
85%
Saving Private Ryan
26,163 votes
7
— Good
71%
The Amazing Spider-Man
28,163 votes
7
— Good
72%
The Maze Runner
27,874 votes
7
— Good
78%
Tangled
26,077 votes
7
— Good
83%
The Departed
25,215 votes
7
— Good
73%
Cars
26,631 votes
7
— Good
76%
The Batman
26,139 votes
7
— Good
84%
Léon: The Professional
24,655 votes
7
— Good
82%
Top Gun: Maverick
24,835 votes
7
— Good
78%
Toy Story 2
25,198 votes
7
— Good
72%
Pacific Rim
25,634 votes
7
— Good
76%
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
24,716 votes
7
— Good
74%
I Am Legend
24,852 votes
7
— Good
77%
Skyfall
24,146 votes
7
— Good
78%
Star Trek Into Darkness
23,289 votes
7
— Good
70%
Prometheus
24,299 votes
7
— Good
68%
The Amazing Spider-Man 2
23,698 votes
7
— Good
74%
Pirates of the Caribbean: At World's End
22,544 votes
7
— Good
74%
The Magnificent Seven
22,152 votes
7
— Good
81%
The Sixth Sense
21,178 votes
7
— Good
75%
X-Men
21,963 votes
7
— Good
1
2
3
14
15
16
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup