trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
4lphabeta
VIP
7
1
follower
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
178
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
78%
Doctor Strange
65,693 votes
7
— Good
87%
Fight Club
49,264 votes
7
— Good
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,673 votes
7
— Good
77%
John Wick: Chapter 2
48,237 votes
7
— Good
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,630 votes
7
— Good
79%
Mad Max: Fury Road
45,922 votes
7
— Good
75%
Avengers: Age of Ultron
46,950 votes
7
— Good
76%
Fantastic Beasts and Where to Find Them
46,381 votes
7
— Good
74%
Ant-Man
44,379 votes
7
— Good
78%
Kingsman: The Secret Service
40,626 votes
7
— Good
79%
Edge of Tomorrow
38,943 votes
7
— Good
84%
The Lion King
37,287 votes
7
— Good
75%
The Hunger Games
39,410 votes
7
— Good
82%
Toy Story
36,443 votes
7
— Good
80%
Big Hero 6
34,259 votes
7
— Good
84%
Return of the Jedi
33,141 votes
7
— Good
78%
Harry Potter and the Half-Blood Prince
34,018 votes
7
— Good
71%
Captain Marvel
35,186 votes
7
— Good
76%
The Hunger Games: Catching Fire
33,604 votes
7
— Good
78%
Despicable Me
32,481 votes
7
— Good
70%
Venom
33,689 votes
7
— Good
81%
Spider-Man: No Way Home
30,966 votes
7
— Good
77%
Home Alone
30,601 votes
7
— Good
79%
Shrek
30,172 votes
7
— Good
72%
Aquaman
31,495 votes
7
— Good
78%
The Hobbit: The Desolation of Smaug
29,743 votes
7
— Good
70%
Man of Steel
30,431 votes
7
— Good
74%
It
29,036 votes
7
— Good
78%
Wreck-It Ralph
28,361 votes
7
— Good
84%
Alien
27,144 votes
7
— Good
77%
The Hateful Eight
27,966 votes
7
— Good
76%
The Hangover
27,444 votes
7
— Good
71%
The Amazing Spider-Man
28,167 votes
7
— Good
85%
Terminator 2: Judgment Day
25,227 votes
7
— Good
75%
Spider-Man
26,449 votes
7
— Good
73%
Cars
26,634 votes
7
— Good
78%
Toy Story 2
25,200 votes
7
— Good
75%
Despicable Me 2
25,389 votes
7
— Good
75%
The Hobbit: The Battle of the Five Armies
25,258 votes
7
— Good
68%
Ghost in the Shell
26,532 votes
7
— Good
72%
Tenet
25,433 votes
7
— Good
77%
Men in Black
23,941 votes
7
— Good
74%
Brave
24,037 votes
7
— Good
77%
The Lego Movie
23,540 votes
7
— Good
79%
Her
23,060 votes
7
— Good
80%
Aladdin
22,918 votes
7
— Good
80%
The Terminator
22,738 votes
7
— Good
73%
Free Guy
23,257 votes
7
— Good
77%
Mission: Impossible - Fallout
22,297 votes
7
— Good
68%
The Amazing Spider-Man 2
23,700 votes
7
— Good
74%
Pirates of the Caribbean: At World's End
22,548 votes
7
— Good
83%
Good Will Hunting
21,219 votes
7
— Good
81%
The Sixth Sense
21,181 votes
7
— Good
66%
Star Wars: The Rise of Skywalker
23,058 votes
7
— Good
70%
Solo: A Star Wars Story
22,131 votes
7
— Good
82%
Reservoir Dogs
20,282 votes
7
— Good
72%
Oblivion
21,632 votes
7
— Good
76%
Rise of the Planet of the Apes
20,875 votes
7
— Good
72%
The Suicide Squad
20,345 votes
7
— Good
73%
21 Jump Street
19,972 votes
7
— Good
1
2
3
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup