trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Nicola Della Pigna
0
followers
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Shows
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Children
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
Game Show
History
Holiday
Home & Garden
Horror
Music
Mystery
News
None
Reality
Romance
Science Fiction
Soap
Special Interest
Sporting Event
Superhero
Suspense
Talk Show
Thriller
War
Western
32
shows
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Children
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
Game Show
History
Holiday
Home & Garden
Horror
Music
Mystery
News
None
Reality
Romance
Science Fiction
Soap
Special Interest
Sporting Event
Superhero
Suspense
Talk Show
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Partially Watched
Not Watched
Collected
Partially Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
92%
Breaking Bad
97,073 votes
10
— Totally Ninja!
89%
One Piece
6,149 votes
10
— Totally Ninja!
88%
Rick and Morty
29,324 votes
10
— Totally Ninja!
87%
Attack on Titan
14,203 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Stranger Things
52,786 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Love, Death & Robots
9,723 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Teen Wolf
9,816 votes
10
— Totally Ninja!
79%
The Walking Dead
65,711 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Misfits
8,048 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Into the Badlands
3,372 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Da Vinci's Demons
5,170 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D.
20,058 votes
10
— Totally Ninja!
76%
The Flash
24,090 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Blue Exorcist
1,837 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Akame ga Kill!
2,243 votes
9
— Superb
74%
Heroes
13,694 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Falling Skies
9,093 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Alphas
3,411 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Accel World
689 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Scorpion
5,295 votes
10
— Totally Ninja!
71%
High School of the Dead
2,061 votes
10
— Totally Ninja!
71%
The Last Man on Earth
4,448 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Marvel's Luke Cage
9,213 votes
10
— Totally Ninja!
70%
DC's Legends of Tomorrow
7,416 votes
9
— Superb
70%
Unlimited Psychic Squad
96 votes
10
— Totally Ninja!
70%
God Eater
474 votes
9
— Superb
69%
Helix
3,827 votes
8
— Great
68%
Revolution
7,631 votes
10
— Totally Ninja!
68%
Zoo
1,952 votes
7
— Good
67%
Crunch Time
49 votes
8
— Great
66%
Under the Dome
12,673 votes
9
— Superb
62%
Marvel's Iron Fist
8,784 votes
4
— Poor
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup