trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Adna
0
followers
Wonderland
27
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
204
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
53,024 votes
8
— Great
65%
Suicide Squad
58,870 votes
8
— Great
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,773 votes
8
— Great
77%
John Wick: Chapter 2
48,387 votes
8
— Great
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,817 votes
8
— Great
82%
The Dark Knight Rises
46,197 votes
8
— Great
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,636 votes
8
— Great
74%
Ant-Man
44,512 votes
8
— Great
81%
Batman Begins
42,109 votes
8
— Great
84%
WALL·E
40,608 votes
8
— Great
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
39,932 votes
8
— Great
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
38,710 votes
8
— Great
86%
The Empire Strikes Back
36,998 votes
8
— Great
84%
The Lion King
37,409 votes
8
— Great
71%
Jurassic World
40,634 votes
8
— Great
79%
Harry Potter and the Goblet of Fire
36,776 votes
8
— Great
80%
The Incredibles
35,939 votes
8
— Great
76%
Ready Player One
36,529 votes
8
— Great
78%
Harry Potter and the Order of the Phoenix
34,879 votes
8
— Great
82%
Jurassic Park
32,633 votes
8
— Great
73%
Jumanji: Welcome to the Jungle
34,344 votes
8
— Great
75%
Now You See Me
33,585 votes
8
— Great
72%
Star Wars: The Last Jedi
34,146 votes
8
— Great
74%
Split
32,551 votes
8
— Great
78%
X-Men: Days of Future Past
31,514 votes
8
— Great
79%
Ratatouille
30,774 votes
8
— Great
72%
Aquaman
31,564 votes
8
— Great
76%
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith
29,292 votes
8
— Great
67%
Lucy
29,099 votes
8
— Great
70%
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones
28,632 votes
8
— Great
71%
Now You See Me 2
27,915 votes
8
— Great
76%
The Batman
26,335 votes
8
— Great
75%
Sing
25,438 votes
8
— Great
81%
Back to the Future Part II
24,302 votes
8
— Great
77%
X-Men: First Class
25,023 votes
8
— Great
70%
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales
25,615 votes
8
— Great
68%
Jurassic World: Fallen Kingdom
25,269 votes
8
— Great
77%
Incredibles 2
23,425 votes
8
— Great
73%
Free Guy
23,425 votes
8
— Great
68%
The Amazing Spider-Man 2
23,782 votes
8
— Great
69%
Spectre
23,233 votes
8
— Great
79%
Casino Royale
21,311 votes
8
— Great
68%
Ted
22,369 votes
8
— Great
71%
Transformers
21,471 votes
8
— Great
73%
Maleficent
21,181 votes
8
— Great
71%
Doctor Strange in the Multiverse of Madness
21,478 votes
8
— Great
79%
Beauty and the Beast
19,682 votes
8
— Great
72%
The Suicide Squad
20,444 votes
8
— Great
73%
21 Jump Street
20,048 votes
8
— Great
87%
The Godfather: Part II
17,978 votes
8
— Great
64%
Spider-Man 3
20,743 votes
8
— Great
82%
Snatch
18,032 votes
8
— Great
72%
Aladdin
19,058 votes
8
— Great
79%
The Greatest Showman
17,889 votes
8
— Great
74%
Bullet Train
18,223 votes
8
— Great
78%
The Bourne Supremacy
17,480 votes
8
— Great
70%
Jumanji: The Next Level
18,388 votes
8
— Great
75%
The Lego Batman Movie
17,646 votes
8
— Great
64%
Thor: Love and Thunder
18,194 votes
8
— Great
70%
Men in Black 3
16,911 votes
8
— Great
1
2
3
4
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup