trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Abe Stewart
1
follower
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
244
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
5
88%
The Dark Knight
74,866 votes
7
— Good
87%
Fight Club
49,598 votes
7
— Good
79%
John Wick
51,309 votes
7
— Good
81%
The Wolf of Wall Street
49,301 votes
7
— Good
77%
John Wick: Chapter 2
48,453 votes
7
— Good
81%
Joker
46,984 votes
7
— Good
82%
The Dark Knight Rises
46,250 votes
7
— Good
79%
Mad Max: Fury Road
46,529 votes
7
— Good
91%
The Shawshank Redemption
42,648 votes
7
— Good
81%
Batman Begins
42,161 votes
7
— Good
85%
Back to the Future
39,222 votes
7
— Good
79%
Edge of Tomorrow
39,173 votes
7
— Good
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
36,229 votes
7
— Good
80%
Knives Out
32,726 votes
7
— Good
82%
V for Vendetta
30,252 votes
7
— Good
83%
The Prestige
29,322 votes
7
— Good
82%
The Truman Show
28,739 votes
7
— Good
74%
It
29,156 votes
7
— Good
82%
Die Hard
27,300 votes
7
— Good
83%
The Departed
25,368 votes
7
— Good
81%
The Fifth Element
23,725 votes
7
— Good
75%
Sicario
23,965 votes
7
— Good
77%
The Lego Movie
23,630 votes
7
— Good
72%
Shazam!
24,370 votes
7
— Good
80%
The Terminator
22,888 votes
7
— Good
76%
Dawn of the Planet of the Apes
21,985 votes
7
— Good
75%
The Social Network
21,719 votes
7
— Good
76%
Watchmen
20,994 votes
7
— Good
79%
Donnie Darko
19,985 votes
7
— Good
79%
No Country for Old Men
19,518 votes
7
— Good
68%
Annihilation
21,077 votes
7
— Good
79%
Jojo Rabbit
18,879 votes
7
— Good
87%
The Godfather: Part II
17,999 votes
7
— Good
77%
Taken
18,641 votes
7
— Good
82%
Snatch
18,061 votes
7
— Good
70%
Snowpiercer
19,139 votes
7
— Good
77%
Indiana Jones and the Temple of Doom
16,774 votes
7
— Good
72%
Don't Breathe
17,193 votes
7
— Good
75%
Source Code
16,877 votes
7
— Good
80%
2001: A Space Odyssey
15,785 votes
7
— Good
80%
Pan's Labyrinth
15,188 votes
7
— Good
72%
Hereditary
15,812 votes
7
— Good
81%
Requiem for a Dream
14,844 votes
7
— Good
81%
Trainspotting
14,509 votes
7
— Good
70%
Us
15,426 votes
7
— Good
75%
Superbad
14,817 votes
7
— Good
71%
Chappie
15,053 votes
7
— Good
78%
Jaws
14,046 votes
7
— Good
72%
Nocturnal Animals
14,611 votes
7
— Good
75%
Predestination
14,248 votes
7
— Good
75%
Saw
14,290 votes
7
— Good
81%
Heat
13,520 votes
7
— Good
82%
My Neighbor Totoro
13,278 votes
7
— Good
76%
(500) Days of Summer
13,850 votes
7
— Good
85%
Princess Mononoke
12,363 votes
7
— Good
75%
Die Hard 2
12,882 votes
7
— Good
72%
Dredd
13,114 votes
7
— Good
79%
Rocky
11,931 votes
7
— Good
82%
Lock, Stock and Two Smoking Barrels
10,974 votes
7
— Good
69%
Happy Death Day
11,737 votes
7
— Good
1
2
3
4
5
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup