trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Abe Stewart
1
follower
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
51
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
77%
Get Out
41,175 votes
9
— Superb
84%
Alien
27,347 votes
9
— Superb
85%
Terminator 2: Judgment Day
25,414 votes
9
— Superb
83%
Raiders of the Lost Ark
25,224 votes
9
— Superb
81%
The Shining
23,974 votes
9
— Superb
88%
Schindler's List
21,024 votes
9
— Superb
83%
Aliens
20,242 votes
9
— Superb
77%
District 9
19,918 votes
9
— Superb
73%
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)
17,726 votes
9
— Superb
82%
Full Metal Jacket
15,558 votes
9
— Superb
80%
A Clockwork Orange
15,114 votes
9
— Superb
87%
Your Name.
15,000 votes
9
— Superb
71%
Midsommar
13,679 votes
9
— Superb
83%
Oldboy
13,487 votes
9
— Superb
67%
The Witch
13,353 votes
9
— Superb
88%
12 Angry Men
12,627 votes
9
— Superb
75%
Gremlins
11,180 votes
9
— Superb
86%
Life Is Beautiful
11,106 votes
9
— Superb
67%
It Follows
11,066 votes
9
— Superb
81%
Life of Brian
10,258 votes
9
— Superb
76%
The Raid
7,354 votes
9
— Superb
76%
Being John Malkovich
7,107 votes
9
— Superb
80%
Downfall
6,163 votes
9
— Superb
82%
The Handmaiden
6,085 votes
9
— Superb
73%
[REC]
6,027 votes
9
— Superb
75%
Battle Royale
5,862 votes
9
— Superb
76%
Dark City
5,741 votes
9
— Superb
60%
Under the Skin
5,661 votes
9
— Superb
67%
The Invitation
5,052 votes
9
— Superb
79%
Chinatown
4,853 votes
9
— Superb
75%
Fantasia
4,757 votes
9
— Superb
78%
Rosemary's Baby
4,719 votes
9
— Superb
68%
Gremlins 2: The New Batch
4,139 votes
9
— Superb
77%
Annie Hall
3,973 votes
9
— Superb
81%
La Haine
3,631 votes
9
— Superb
65%
Revenge
3,100 votes
9
— Superb
70%
Anomalisa
2,716 votes
9
— Superb
71%
Eraserhead
2,545 votes
9
— Superb
75%
Fruitvale Station
2,407 votes
9
— Superb
72%
Brick
2,202 votes
9
— Superb
74%
Boiling Point
1,610 votes
9
— Superb
78%
Perfect Days
1,552 votes
9
— Superb
71%
Thirst
1,233 votes
9
— Superb
74%
The Vanishing
968 votes
9
— Superb
63%
A Field in England
428 votes
9
— Superb
71%
Insomnia
325 votes
9
— Superb
68%
Versus
266 votes
9
— Superb
71%
Sweet Sixteen
175 votes
9
— Superb
78%
Pigs
159 votes
9
— Superb
78%
The Wedding
106 votes
9
— Superb
83%
Can Dialectics Break Bricks?
8 votes
9
— Superb
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup