Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
IHateBadMovies.com
VIP
8
82
Followers
21
Following
Grand Island, New York
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
257
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
5
88%
The Dark Knight
77,058 votes
9
— Superb
85%
Interstellar
75,515 votes
9
— Superb
77%
Arrival
58,008 votes
9
— Superb
76%
Black Panther
47,350 votes
9
— Superb
84%
Django Unchained
45,902 votes
9
— Superb
81%
Batman Begins
43,276 votes
9
— Superb
86%
The Empire Strikes Back
37,819 votes
9
— Superb
76%
Ready Player One
37,368 votes
9
— Superb
85%
Parasite
35,366 votes
9
— Superb
83%
Return of the Jedi
33,971 votes
9
— Superb
85%
Gladiator
33,958 votes
9
— Superb
80%
Gone Girl
33,614 votes
9
— Superb
83%
Hacksaw Ridge
31,268 votes
9
— Superb
88%
The Godfather
29,346 votes
9
— Superb
76%
The Batman
27,637 votes
9
— Superb
86%
The Green Mile
27,289 votes
9
— Superb
85%
Saving Private Ryan
27,109 votes
9
— Superb
83%
Memento
26,673 votes
9
— Superb
73%
Once Upon a Time… in Hollywood
25,694 votes
9
— Superb
84%
Whiplash
25,627 votes
9
— Superb
81%
1917
25,529 votes
9
— Superb
77%
La La Land
25,439 votes
9
— Superb
77%
The Lego Movie
24,096 votes
9
— Superb
79%
Everything Everywhere All at Once
24,021 votes
9
— Superb
77%
Star Trek Into Darkness
23,667 votes
9
— Superb
80%
Star Trek
23,614 votes
9
— Superb
80%
Oppenheimer
23,385 votes
9
— Superb
79%
Casino Royale
21,856 votes
9
— Superb
85%
GoodFellas
21,176 votes
9
— Superb
79%
No Country for Old Men
20,206 votes
9
— Superb
84%
The Usual Suspects
19,151 votes
9
— Superb
82%
Braveheart
19,119 votes
9
— Superb
79%
Guardians of the Galaxy Volume 3
18,977 votes
9
— Superb
82%
Snatch
18,516 votes
9
— Superb
81%
A Beautiful Mind
18,497 votes
9
— Superb
76%
Silver Linings Playbook
18,288 votes
9
— Superb
73%
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)
18,035 votes
9
— Superb
80%
Groundhog Day
17,906 votes
9
— Superb
75%
Mission: Impossible - Ghost Protocol
17,648 votes
9
— Superb
79%
Spotlight
16,342 votes
9
— Superb
77%
Sin City
15,627 votes
9
— Superb
80%
A Clockwork Orange
15,481 votes
9
— Superb
78%
The Theory of Everything
15,162 votes
9
— Superb
78%
Slumdog Millionaire
14,863 votes
9
— Superb
75%
Hell or High Water
14,585 votes
9
— Superb
76%
BlacKkKlansman
14,147 votes
9
— Superb
81%
Heat
13,959 votes
9
— Superb
82%
Lion
13,511 votes
9
— Superb
80%
The King's Speech
13,051 votes
9
— Superb
75%
Love Actually
13,026 votes
9
— Superb
74%
Manchester by the Sea
11,766 votes
9
— Superb
75%
Lost in Translation
10,778 votes
9
— Superb
73%
First Man
10,737 votes
9
— Superb
78%
Call Me by Your Name
10,523 votes
9
— Superb
75%
The Hurt Locker
10,085 votes
9
— Superb
79%
Apollo 13
10,073 votes
9
— Superb
74%
Rocketman
9,795 votes
9
— Superb
77%
Airplane!
9,784 votes
9
— Superb
76%
Boyhood
9,253 votes
9
— Superb
73%
Killers of the Flower Moon
9,026 votes
9
— Superb
1
2
3
4
5
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch