trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Antonios Daskos
VIP
9
0
followers
Athens
43
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
761
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
11
12
13
86%
Inception
71,407 votes
9
— Superb
81%
The Avengers
65,131 votes
6
— Fair
78%
Doctor Strange
65,634 votes
3
— Bad
78%
Avatar
59,773 votes
8
— Great
81%
Iron Man
53,715 votes
8
— Great
87%
Fight Club
49,201 votes
10
— Totally Ninja!
79%
John Wick
50,940 votes
7
— Good
77%
John Wick: Chapter 2
48,194 votes
7
— Good
79%
Mad Max: Fury Road
45,799 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Forrest Gump
43,905 votes
9
— Superb
91%
The Shawshank Redemption
42,322 votes
9
— Superb
85%
Back to the Future
38,932 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Finding Nemo
39,284 votes
9
— Superb
74%
Captain America: The First Avenger
40,951 votes
5
— Meh
82%
Up
38,704 votes
6
— Fair
79%
Edge of Tomorrow
38,899 votes
9
— Superb
73%
Iron Man 3
40,085 votes
7
— Good
73%
Iron Man 2
40,169 votes
7
— Good
71%
Jurassic World
40,483 votes
4
— Poor
72%
Thor
39,254 votes
4
— Poor
76%
Ready Player One
36,367 votes
9
— Superb
85%
Se7en
34,161 votes
9
— Superb
77%
The Revenant
33,771 votes
9
— Superb
77%
Blade Runner 2049
31,812 votes
9
— Superb
83%
Hacksaw Ridge
30,548 votes
9
— Superb
82%
V for Vendetta
30,082 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Titanic
30,588 votes
8
— Great
77%
Ex Machina
30,545 votes
7
— Good
83%
The Prestige
29,097 votes
9
— Superb
75%
Dunkirk
30,291 votes
7
— Good
82%
How to Train Your Dragon
28,694 votes
8
— Great
78%
Wreck-It Ralph
28,342 votes
9
— Superb
77%
The Hateful Eight
27,941 votes
7
— Good
76%
John Wick: Chapter 3 - Parabellum
27,874 votes
8
— Great
80%
Blade Runner
27,043 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Saving Private Ryan
26,111 votes
9
— Superb
83%
Memento
25,715 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Terminator 2: Judgment Day
25,194 votes
10
— Totally Ninja!
83%
The Departed
25,187 votes
8
— Great
83%
Raiders of the Lost Ark
25,063 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Léon: The Professional
24,627 votes
10
— Totally Ninja!
81%
1917
24,666 votes
8
— Great
86%
Spirited Away
23,764 votes
8
— Great
81%
Back to the Future Part II
24,149 votes
8
— Great
77%
La La Land
24,656 votes
9
— Superb
76%
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
24,697 votes
8
— Great
74%
I Am Legend
24,826 votes
7
— Good
81%
The Fifth Element
23,578 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Jason Bourne
24,821 votes
4
— Poor
68%
Jurassic World: Fallen Kingdom
25,184 votes
5
— Meh
80%
The Terminator
22,705 votes
9
— Superb
63%
The Mummy
25,219 votes
3
— Bad
82%
Eternal Sunshine of the Spotless Mind
21,386 votes
8
— Great
69%
Spectre
23,153 votes
5
— Meh
76%
Alita: Battle Angel
21,688 votes
9
— Superb
79%
Casino Royale
21,180 votes
7
— Good
76%
Kick-Ass
21,330 votes
10
— Totally Ninja!
84%
American History X
20,128 votes
8
— Great
72%
Oblivion
21,616 votes
9
— Superb
82%
Indiana Jones and the Last Crusade
20,175 votes
9
— Superb
1
2
3
11
12
13
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup