Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
additup
94
Followers
18
Following
Jarnac, France
54
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
261
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
5
86%
Life Is Beautiful
11,348 votes
7
— Good
85%
The Intouchables
20,098 votes
7
— Good
85%
Interstellar
75,525 votes
7
— Good
85%
Se7en
35,555 votes
7
— Good
84%
The Usual Suspects
19,153 votes
7
— Good
83%
Return of the Jedi
33,973 votes
7
— Good
82%
The Lives of Others
5,281 votes
7
— Good
82%
The Truman Show
29,910 votes
7
— Good
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
36,127 votes
7
— Good
81%
Casino
9,900 votes
7
— Good
81%
Ip Man
7,049 votes
7
— Good
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
39,823 votes
7
— Good
81%
Departures
999 votes
7
— Good
81%
The Wolf of Wall Street
50,862 votes
7
— Good
80%
A Separation
2,712 votes
7
— Good
80%
The Nightmare Before Christmas
17,441 votes
7
— Good
80%
Gone Girl
33,616 votes
7
— Good
80%
The King's Speech
13,052 votes
7
— Good
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
48,095 votes
7
— Good
80%
Young Mothers in the '70s
3 votes
7
— Good
80%
Der Untergang der Pamir
3 votes
7
— Good
80%
The Wall - The Final Days
4 votes
7
— Good
79%
Into the Wild
12,965 votes
7
— Good
79%
Taxi Driver
15,109 votes
7
— Good
79%
Big Fish
9,523 votes
7
— Good
79%
Gattaca
11,179 votes
7
— Good
79%
Captain Fantastic
12,440 votes
7
— Good
79%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1
34,126 votes
7
— Good
79%
Pride
2,340 votes
7
— Good
79%
The Boy in the Striped Pyjamas
7,924 votes
7
— Good
79%
Harry Potter and the Goblet of Fire
37,804 votes
7
— Good
78%
Harry Potter and the Half-Blood Prince
35,096 votes
7
— Good
78%
The Hobbit: An Unexpected Journey
36,925 votes
7
— Good
78%
Harry Potter and the Order of the Phoenix
35,825 votes
7
— Good
78%
Magnolia
4,941 votes
7
— Good
78%
Avatar
61,699 votes
7
— Good
78%
Walk the Line
5,216 votes
7
— Good
78%
Titanic
31,734 votes
7
— Good
78%
Saving Face
455 votes
7
— Good
77%
Indiana Jones and the Temple of Doom
17,140 votes
7
— Good
77%
Men in Black
24,685 votes
7
— Good
77%
Our Little Sister
591 votes
7
— Good
77%
Masaan
395 votes
7
— Good
77%
X-Men: First Class
25,734 votes
7
— Good
77%
Eddie the Eagle
6,618 votes
7
— Good
76%
Lord of War
10,001 votes
7
— Good
76%
Rise of the Planet of the Apes
22,076 votes
7
— Good
76%
Head-On
612 votes
7
— Good
76%
Detachment
2,266 votes
7
— Good
76%
Thelma & Louise
3,788 votes
7
— Good
76%
Rurouni Kenshin Part II: Kyoto Inferno
1,183 votes
7
— Good
76%
Being John Malkovich
7,295 votes
7
— Good
76%
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
25,553 votes
7
— Good
76%
An Inspector Calls
540 votes
7
— Good
76%
Boyhood
9,254 votes
7
— Good
76%
Persuasion
383 votes
7
— Good
76%
Rurouni Kenshin Part I: Origins
1,777 votes
7
— Good
75%
The Butler
4,163 votes
7
— Good
75%
The Social Network
22,257 votes
7
— Good
1
2
3
4
5
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch