trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
adrielen emile
0
followers
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
795
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
12
13
14
92%
Multishow ao Vivo: Ivete no Maracanã
12 votes
10
— Totally Ninja!
91%
Especial: Ivete, Gil e Caetano
6 votes
10
— Totally Ninja!
88%
The Dark Knight
74,792 votes
8
— Great
88%
Schindler's List
21,000 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Forrest Gump
44,164 votes
10
— Totally Ninja!
85%
The Intouchables
19,706 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Interstellar
72,513 votes
7
— Good
85%
Parasite
34,015 votes
7
— Good
85%
Gladiator
32,664 votes
8
— Great
84%
Avengers: Infinity War
56,146 votes
10
— Totally Ninja!
84%
The Lion King
37,419 votes
10
— Totally Ninja!
84%
WALL·E
40,621 votes
6
— Fair
84%
Avengers: Endgame
48,866 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Piper
2,959 votes
8
— Great
84%
Miracle in Cell No. 7
1,634 votes
8
— Great
83%
Dune: Part Two
17,297 votes
9
— Superb
83%
Hidden Figures
23,195 votes
9
— Superb
83%
Guardians of the Galaxy
96,502 votes
8
— Great
82%
Inglourious Basterds
36,944 votes
9
— Superb
82%
Deadpool
108,691 votes
8
— Great
82%
Toy Story
36,593 votes
8
— Great
82%
Elite Squad
3,374 votes
8
— Great
82%
Jurassic Park
32,642 votes
8
— Great
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
35,161 votes
8
— Great
82%
The Dark Knight Rises
46,215 votes
8
— Great
81%
Shutter Island
32,695 votes
9
— Superb
81%
Monsters, Inc.
36,072 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Wonder
11,012 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Elite Squad: The Enemy Within
2,783 votes
9
— Superb
81%
Catch Me If You Can
26,294 votes
8
— Great
81%
The Help
10,415 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Batman Begins
42,128 votes
7
— Good
81%
The Avengers
65,426 votes
8
— Great
81%
Finding Nemo
39,471 votes
9
— Superb
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
38,721 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Joker
46,929 votes
8
— Great
81%
Spider-Man: No Way Home
31,192 votes
8
— Great
81%
The Martian
51,744 votes
8
— Great
81%
The Imitation Game
30,667 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Bohemian Rhapsody
29,011 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Wolf of Wall Street
49,238 votes
7
— Good
81%
Pride & Prejudice
7,785 votes
8
— Great
81%
Toy Story 3
28,109 votes
8
— Great
81%
Oppenheimer
21,332 votes
10
— Totally Ninja!
80%
The Greatest Night in Pop
706 votes
8
— Great
80%
American Beauty
18,937 votes
8
— Great
80%
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
34,292 votes
7
— Good
80%
The Perks of Being a Wallflower
14,427 votes
7
— Good
80%
Inside Out
43,891 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Aladdin
22,991 votes
8
— Great
80%
About Time
14,533 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Gone Girl
32,742 votes
9
— Superb
80%
Knives Out
32,688 votes
8
— Great
80%
Soul
17,703 votes
7
— Good
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,654 votes
8
— Great
80%
Zootopia
44,652 votes
8
— Great
79%
Room
15,879 votes
8
— Great
79%
Beauty and the Beast
19,683 votes
8
— Great
79%
Moana
48,986 votes
7
— Good
79%
Mad Max: Fury Road
46,377 votes
6
— Fair
1
2
3
12
13
14
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup