Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Aeron
15
Followers
2
Following
Japan
42
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
342
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
5
6
80%
Scrooge
610 votes
7
— Good
79%
Ghost in the Shell: S.A.C. 2nd GIG - Individual Eleven
235 votes
7
— Good
79%
A Christmas Story
4,936 votes
7
— Good
78%
The Sandlot
3,226 votes
7
— Good
78%
Toy Story 2
25,894 votes
7
— Good
78%
Black Hawk Down
10,873 votes
7
— Good
77%
Blade Runner 2049
33,035 votes
7
— Good
77%
Geri's Game
1,816 votes
7
— Good
77%
Planes, Trains and Automobiles
4,719 votes
7
— Good
77%
Zombieland
26,114 votes
7
— Good
77%
A Trip to the Moon
2,012 votes
7
— Good
77%
Day & Night
1,378 votes
7
— Good
77%
South Park: Bigger, Longer & Uncut
5,517 votes
7
— Good
77%
The Maltese Falcon
2,398 votes
7
— Good
77%
Sailor Moon SuperS: The Movie: Black Dream Hole
121 votes
7
— Good
77%
John Wick: Chapter 2
49,419 votes
7
— Good
77%
Planet of the Apes
5,719 votes
7
— Good
76%
Randy Feltface: The Book of Randicus
29 votes
7
— Good
76%
Beetlejuice
14,170 votes
7
— Good
76%
Ikebukuro PR Anime
3 votes
7
— Good
76%
The Muppet Movie
1,100 votes
7
— Good
76%
Imagine Me & You
1,185 votes
7
— Good
76%
Raya and the Last Dragon
12,518 votes
7
— Good
75%
Shrek 2
21,037 votes
7
— Good
75%
Sailor Moon S the Movie: Hearts in Ice
123 votes
7
— Good
75%
Despicable Me 2
26,101 votes
7
— Good
75%
Digimon Adventure
244 votes
7
— Good
75%
Ali Wong: Baby Cobra
681 votes
7
— Good
75%
Equilibrium
9,133 votes
7
— Good
75%
eX-Driver: Nina & Rei Danger Zone
2 votes
7
— Good
75%
Business Commando Yamazaki
4 votes
7
— Good
74%
Spider-Man 2
23,491 votes
7
— Good
74%
Short Circuit
3,535 votes
7
— Good
74%
The Cat Returns
2,993 votes
7
— Good
74%
Pirates of the Caribbean: At World's End
23,256 votes
7
— Good
74%
Ali Wong: Hard Knock Wife
502 votes
7
— Good
74%
Lupin the Third: Napoleon's Dictionary
126 votes
7
— Good
74%
Future Boy Conan
7 votes
7
— Good
74%
Father and Scout
7 votes
7
— Good
73%
X2
18,721 votes
7
— Good
73%
Ghost in the Shell: Arise - Border 2: Ghost Whispers
456 votes
7
— Good
73%
Troy
12,999 votes
7
— Good
73%
Lupin the Third: Island of Assassins
47 votes
7
— Good
73%
Ghost in the Shell: Arise - Border 1: Ghost Pain
556 votes
7
— Good
73%
From Russia with Love
5,383 votes
7
— Good
73%
Massara
6 votes
7
— Good
73%
Tenchi Forever!
36 votes
7
— Good
72%
Ghost in the Shell: Arise - Border 4: Ghost Stands Alone
332 votes
7
— Good
72%
Blue Collar Comedy Tour: The Movie
150 votes
7
— Good
72%
Sergeant Keroro The Super Duper Movie 3: Keroro vs. Keroro Great Sky Duel
7 votes
7
— Good
72%
The Parent Trap
5,393 votes
7
— Good
72%
A Boy Named Charlie Brown
242 votes
7
— Good
72%
A.I. Artificial Intelligence
8,732 votes
7
— Good
72%
Pee-wee's Playhouse Christmas Special
68 votes
7
— Good
72%
The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe
14,711 votes
7
— Good
72%
PERSONA5 the Animation - THE DAY BREAKERS -
40 votes
7
— Good
72%
An American Tail
2,163 votes
7
— Good
72%
Ghost in the Shell: Arise - Border 3: Ghost Tears
408 votes
7
— Good
72%
Tenchi the Movie 2: The Daughter of Darkness
35 votes
7
— Good
72%
M*A*S*H
1,426 votes
7
— Good
1
2
3
4
5
6
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch