trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Paisley
VIP
3
3
followers
New York
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
137
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
91%
The Shawshank Redemption
42,415 votes
8
— Great
87%
Your Name.
14,896 votes
8
— Great
86%
The Empire Strikes Back
36,870 votes
8
— Great
85%
The Silence of the Lambs
28,533 votes
8
— Great
85%
Gladiator
32,520 votes
8
— Great
85%
Star Wars
41,720 votes
8
— Great
84%
Avengers: Infinity War
55,937 votes
8
— Great
84%
Coco
31,515 votes
8
— Great
83%
The Departed
25,248 votes
8
— Great
82%
Inglourious Basterds
36,794 votes
8
— Great
82%
Perfect Blue
4,065 votes
8
— Great
82%
Braveheart
18,611 votes
8
— Great
81%
The Fifth Element
23,619 votes
8
— Great
81%
The Help
10,382 votes
8
— Great
81%
Made in Abyss: Dawn of the Deep Soul
661 votes
8
— Great
81%
Castle in the Sky
6,030 votes
8
— Great
81%
The Imitation Game
30,560 votes
8
— Great
81%
Toy Story 3
28,021 votes
8
— Great
80%
The Incredibles
35,843 votes
8
— Great
80%
Big Hero 6
34,276 votes
8
— Great
80%
The Bourne Identity
22,341 votes
8
— Great
80%
Cowboy Bebop: The Movie
2,119 votes
8
— Great
79%
No Country for Old Men
19,404 votes
8
— Great
79%
Everything Everywhere All at Once
22,685 votes
8
— Great
79%
Gattaca
10,818 votes
8
— Great
79%
Ninja Scroll
1,276 votes
8
— Great
79%
Made in Abyss: Wandering Twilight
166 votes
8
— Great
78%
Willy Wonka & the Chocolate Factory
8,710 votes
8
— Great
78%
Children of Men
13,664 votes
8
— Great
78%
Toy Story 2
25,226 votes
8
— Great
78%
Tangled
26,101 votes
8
— Great
78%
The Hobbit: An Unexpected Journey
36,040 votes
8
— Great
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
39,797 votes
8
— Great
78%
Justice League Dark: Apokolips War
2,418 votes
8
— Great
78%
Made in Abyss: Journey's Dawn
201 votes
8
— Great
78%
Training Day
9,990 votes
8
— Great
78%
Avatar
59,873 votes
8
— Great
78%
The Hobbit: The Desolation of Smaug
29,760 votes
8
— Great
78%
The Wind Rises
3,793 votes
8
— Great
78%
Despicable Me
32,499 votes
8
— Great
78%
Wreck-It Ralph
28,380 votes
8
— Great
77%
The Last Samurai
11,247 votes
8
— Great
77%
Lilo & Stitch
11,178 votes
8
— Great
77%
Arrival
56,459 votes
8
— Great
77%
Incredibles 2
23,366 votes
8
— Great
77%
Berserk: The Golden Age Arc III - The Advent
772 votes
8
— Great
77%
Anastasia
5,345 votes
8
— Great
76%
Sherlock Holmes
24,096 votes
8
— Great
76%
Toy Story 4
16,613 votes
8
— Great
76%
Spirit: Stallion of the Cimarron
4,254 votes
8
— Great
76%
Onward
11,807 votes
8
— Great
76%
Kung Fu Panda
20,141 votes
8
— Great
76%
Memoirs of a Geisha
3,757 votes
8
— Great
76%
The Garden of Words
2,801 votes
8
— Great
76%
Zodiac
16,138 votes
8
— Great
76%
Ready Player One
36,428 votes
8
— Great
76%
The Jungle Book
10,294 votes
8
— Great
76%
Downton Abbey
3,327 votes
8
— Great
76%
Kick-Ass
21,364 votes
8
— Great
76%
Okko's Inn
194 votes
8
— Great
1
2
3
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup