trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Paisley
VIP
3
3
followers
New York
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
77
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
88%
The Dark Knight
74,530 votes
9
— Superb
86%
Spirited Away
23,835 votes
9
— Superb
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
36,038 votes
9
— Superb
86%
Inception
71,528 votes
9
— Superb
85%
GoodFellas
20,442 votes
9
— Superb
85%
Grave of the Fireflies
7,213 votes
9
— Superb
85%
Interstellar
72,190 votes
9
— Superb
85%
Se7en
34,242 votes
9
— Superb
85%
A Silent Voice: The Movie
5,082 votes
9
— Superb
85%
Parasite
33,850 votes
9
— Superb
85%
Princess Mononoke
12,295 votes
9
— Superb
84%
Howl's Moving Castle
14,576 votes
9
— Superb
84%
The Lion King
37,312 votes
9
— Superb
84%
Avengers: Endgame
48,662 votes
9
— Superb
84%
Alien
27,183 votes
9
— Superb
83%
The Prestige
29,166 votes
9
— Superb
83%
Hidden Figures
23,136 votes
9
— Superb
82%
My Neighbor Totoro
13,192 votes
9
— Superb
82%
Wolf Children
2,781 votes
9
— Superb
82%
How to Train Your Dragon
28,742 votes
9
— Superb
82%
The Handmaiden
6,044 votes
9
— Superb
82%
The Dark Knight Rises
46,060 votes
9
— Superb
81%
Monsters, Inc.
35,953 votes
9
— Superb
81%
The Iron Giant
8,703 votes
9
— Superb
81%
Nausicaä of the Valley of the Wind
5,322 votes
9
— Superb
81%
Batman Begins
41,988 votes
9
— Superb
81%
Spider-Man: No Way Home
31,020 votes
9
— Superb
81%
Akira
8,515 votes
9
— Superb
81%
In the Mood for Love
2,881 votes
9
— Superb
80%
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
34,147 votes
9
— Superb
80%
Tampopo
640 votes
9
— Superb
80%
Aladdin
22,939 votes
9
— Superb
80%
Pan's Labyrinth
15,128 votes
9
— Superb
80%
Mulan
15,403 votes
9
— Superb
80%
Whisper of the Heart
2,729 votes
9
— Superb
80%
Zootopia
44,555 votes
9
— Superb
79%
Millennium Actress
1,137 votes
9
— Superb
79%
Mad Max: Fury Road
46,018 votes
9
— Superb
79%
Shrek
30,200 votes
9
— Superb
79%
Dune
36,192 votes
9
— Superb
79%
How to Train Your Dragon 2
19,026 votes
9
— Superb
79%
Kung Fu Hustle
5,261 votes
9
— Superb
78%
The Secret World of Arrietty
4,481 votes
9
— Superb
78%
When Marnie Was There
2,382 votes
9
— Superb
77%
The Lego Movie
23,552 votes
9
— Superb
77%
Berserk: The Golden Age Arc II - The Battle for Doldrey
800 votes
9
— Superb
77%
Fury
18,818 votes
9
— Superb
76%
The Lunchbox
1,194 votes
9
— Superb
76%
The Batman
26,187 votes
9
— Superb
76%
Sacred Cow: The Nutritional, Environmental and Ethical Case for Better Meat
13 votes
9
— Superb
75%
Frozen
48,115 votes
9
— Superb
75%
The Red Turtle
1,951 votes
9
— Superb
75%
Berserk: The Golden Age Arc I - The Egg of the King
909 votes
9
— Superb
75%
Fantasia
4,734 votes
9
— Superb
75%
East Side Sushi
183 votes
9
— Superb
75%
Sing
25,391 votes
9
— Superb
74%
The Prince of Egypt
4,836 votes
9
— Superb
74%
Alice in Wonderland
8,269 votes
9
— Superb
74%
Lady and the Tramp
7,989 votes
9
— Superb
74%
The Scent of Green Papaya
142 votes
9
— Superb
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup