Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Aleczandra
13
Followers
14
Following
Melbourne
27
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
136
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
75%
Frozen
48,995 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Pulp Fiction
44,882 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Back to the Future
40,303 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Get Out
42,152 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
37,369 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Shutter Island
33,889 votes
5
— Meh
83%
The Prestige
30,263 votes
9
— Superb
77%
Home Alone
31,327 votes
8
— Great
74%
It
29,752 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Spider-Man
27,360 votes
10
— Totally Ninja!
80%
The Grand Budapest Hotel
25,171 votes
9
— Superb
74%
Monsters University
21,977 votes
8
— Great
79%
Donnie Darko
20,476 votes
8
— Great
80%
American Beauty
19,328 votes
10
— Totally Ninja!
76%
The Conjuring
19,448 votes
8
— Great
80%
Soul
18,243 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Groundhog Day
17,898 votes
9
— Superb
70%
Jumanji: The Next Level
18,737 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Charlie and the Chocolate Factory
18,712 votes
9
— Superb
71%
22 Jump Street
17,191 votes
8
— Great
80%
Mulan
15,830 votes
10
— Totally Ninja!
73%
A Bug's Life
16,279 votes
8
— Great
78%
Train to Busan
15,338 votes
9
— Superb
80%
Fargo
15,078 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Trainspotting
14,846 votes
10
— Totally Ninja!
80%
The Perks of Being a Wallflower
14,680 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Pitch Perfect
14,961 votes
9
— Superb
75%
Elf
14,771 votes
9
— Superb
73%
Moonlight
14,463 votes
10
— Totally Ninja!
78%
The Notebook
12,222 votes
9
— Superb
83%
Psycho
11,817 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Onward
12,056 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Ferris Bueller's Day Off
11,758 votes
8
— Great
77%
Luca
11,770 votes
10
— Totally Ninja!
71%
The Polar Express
12,060 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Juno
11,430 votes
7
— Good
81%
The Help
10,672 votes
8
— Great
77%
Searching
10,609 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Straight Outta Compton
10,510 votes
9
— Superb
74%
Doctor Sleep
10,542 votes
10
— Totally Ninja!
74%
School of Rock
10,425 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Turning Red
10,362 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Airplane!
9,781 votes
9
— Superb
75%
Halloween
9,212 votes
9
— Superb
78%
Moonrise Kingdom
8,778 votes
9
— Superb
74%
Paddington
8,580 votes
10
— Totally Ninja!
84%
It's a Wonderful Life
7,454 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Brokeback Mountain
7,326 votes
9
— Superb
76%
Being John Malkovich
7,294 votes
3
— Bad
65%
The Blair Witch Project
7,733 votes
5
— Meh
63%
Shark Tale
7,392 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Big
6,594 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Rio 2
6,781 votes
8
— Great
81%
Castle in the Sky
6,250 votes
8
— Great
75%
Begin Again
6,391 votes
10
— Totally Ninja!
73%
[REC]
6,187 votes
9
— Superb
76%
Galaxy Quest
5,980 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Dark Waters
5,838 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Mamma Mia! Here We Go Again
5,770 votes
10
— Totally Ninja!
77%
When Harry Met Sally...
5,374 votes
10
— Totally Ninja!
1
2
3
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch