trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Alexandru
4
followers
Romania, Bucuresti
30
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
161
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
82%
Deadpool
108,851 votes
7
— Good
83%
Guardians of the Galaxy
96,619 votes
10
— Totally Ninja!
88%
The Dark Knight
74,903 votes
8
— Great
81%
The Avengers
65,499 votes
8
— Great
78%
Doctor Strange
65,966 votes
6
— Fair
87%
The Matrix
61,688 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Captain America: Civil War
56,020 votes
7
— Good
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
53,116 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Iron Man
54,043 votes
9
— Superb
65%
Suicide Squad
58,908 votes
7
— Good
87%
Fight Club
49,623 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Wolf of Wall Street
49,325 votes
7
— Good
79%
Moana
49,027 votes
8
— Great
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,860 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,899 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Frozen
48,256 votes
8
— Great
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,716 votes
9
— Superb
91%
The Shawshank Redemption
42,668 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,308 votes
8
— Great
84%
Star Wars
41,938 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Captain America: The First Avenger
41,162 votes
8
— Great
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
39,992 votes
9
— Superb
66%
Batman v Superman: Dawn of Justice
43,287 votes
7
— Good
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
38,769 votes
9
— Superb
79%
Edge of Tomorrow
39,189 votes
8
— Great
73%
Iron Man 3
40,310 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Iron Man 2
40,409 votes
8
— Great
75%
The Hunger Games
39,638 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Thor
39,447 votes
8
— Great
79%
Harry Potter and the Goblet of Fire
36,842 votes
8
— Great
78%
The Hobbit: An Unexpected Journey
36,165 votes
9
— Superb
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
35,206 votes
8
— Great
71%
X-Men: Apocalypse
37,079 votes
7
— Good
78%
Harry Potter and the Order of the Phoenix
34,933 votes
8
— Great
78%
Harry Potter and the Half-Blood Prince
34,213 votes
8
— Great
69%
Thor: The Dark World
35,881 votes
8
— Great
79%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1
33,281 votes
8
— Great
76%
The Hunger Games: Catching Fire
33,777 votes
9
— Superb
80%
Gone Girl
32,792 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Now You See Me
33,621 votes
8
— Great
78%
Despicable Me
32,643 votes
8
— Great
83%
Hacksaw Ridge
30,694 votes
7
— Good
78%
X-Men: Days of Future Past
31,553 votes
8
— Great
79%
Ratatouille
30,820 votes
10
— Totally Ninja!
78%
The Hobbit: The Desolation of Smaug
29,858 votes
9
— Superb
82%
How to Train Your Dragon
28,887 votes
9
— Superb
70%
Man of Steel
30,555 votes
10
— Totally Ninja!
86%
The Green Mile
26,522 votes
10
— Totally Ninja!
67%
Lucy
29,134 votes
7
— Good
70%
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones
28,687 votes
10
— Totally Ninja!
72%
The Maze Runner
28,015 votes
8
— Great
83%
The Departed
25,385 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Star Trek Beyond
26,550 votes
6
— Fair
75%
Despicable Me 2
25,527 votes
9
— Superb
77%
La La Land
24,832 votes
4
— Poor
76%
Sherlock Holmes
24,185 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Her
23,218 votes
9
— Superb
78%
Star Trek Into Darkness
23,359 votes
5
— Meh
69%
Divergent
24,048 votes
7
— Good
68%
The Amazing Spider-Man 2
23,816 votes
9
— Superb
1
2
3
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup