Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
alex_sisk
VIP
8
1
Follower
0
Following
Orlando, FL
39
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
53
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
84%
Avengers: Infinity War
57,892 votes
9
— Superb
86%
Forrest Gump
45,480 votes
9
— Superb
91%
The Shawshank Redemption
43,962 votes
9
— Superb
84%
Star Wars
42,805 votes
9
— Superb
81%
Finding Nemo
40,346 votes
9
— Superb
85%
Back to the Future
40,302 votes
9
— Superb
86%
The Empire Strikes Back
37,815 votes
9
— Superb
80%
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
35,375 votes
9
— Superb
83%
Return of the Jedi
33,964 votes
9
— Superb
75%
Dunkirk
30,998 votes
9
— Superb
76%
The Batman
27,622 votes
9
— Superb
86%
The Green Mile
27,281 votes
9
— Superb
81%
Catch Me If You Can
27,103 votes
9
— Superb
74%
I Am Legend
25,619 votes
9
— Superb
83%
Hidden Figures
23,579 votes
9
— Superb
73%
The Shape of Water
22,683 votes
9
— Superb
79%
Ocean's Eleven
21,999 votes
9
— Superb
81%
The Sixth Sense
21,915 votes
9
— Superb
77%
Drive
20,197 votes
9
— Superb
80%
American Beauty
19,328 votes
9
— Superb
81%
Gran Torino
16,290 votes
9
— Superb
78%
Cast Away
15,490 votes
9
— Superb
82%
Lion
13,510 votes
9
— Superb
80%
The King's Speech
13,048 votes
9
— Superb
81%
Wonder
11,186 votes
9
— Superb
77%
Searching
10,607 votes
9
— Superb
76%
Darkest Hour
10,112 votes
9
— Superb
73%
Booksmart
6,720 votes
9
— Superb
74%
Okja
6,613 votes
9
— Superb
77%
South Park: Bigger, Longer & Uncut
5,517 votes
9
— Superb
75%
The Florida Project
4,817 votes
9
— Superb
80%
Just Mercy
4,404 votes
9
— Superb
81%
The Hate U Give
2,895 votes
9
— Superb
80%
A Separation
2,711 votes
9
— Superb
79%
A Man Called Ove
2,335 votes
9
— Superb
74%
Woman in Gold
2,301 votes
9
— Superb
76%
Mudbound
2,110 votes
9
— Superb
75%
The Birth of a Nation
1,872 votes
9
— Superb
67%
The Brand New Testament
1,549 votes
9
— Superb
72%
The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley
1,354 votes
9
— Superb
75%
First They Killed My Father
835 votes
9
— Superb
75%
Confirmation
453 votes
9
— Superb
78%
Born in China
354 votes
9
— Superb
80%
Active Measures
284 votes
9
— Superb
72%
Heroin(e)
201 votes
9
— Superb
73%
Crown Heights
169 votes
9
— Superb
75%
#UNFIT: The Psychology of Donald Trump
141 votes
9
— Superb
81%
The Devil We Know
125 votes
9
— Superb
77%
Human Flow
119 votes
9
— Superb
73%
And Breathe Normally
117 votes
9
— Superb
80%
Elián
7 votes
9
— Superb
90%
L.A. Burning: The Riots 25 Years Later
1 vote
9
— Superb
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch