trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
alextegg
VIP
4
0
followers
[email protected]
54
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
28
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
88%
The Dark Knight
74,660 votes
7
— Good
86%
Inception
71,654 votes
7
— Good
81%
Monsters, Inc.
36,008 votes
7
— Good
83%
The Prestige
29,225 votes
7
— Good
82%
How to Train Your Dragon
28,792 votes
7
— Good
82%
Die Hard
27,217 votes
7
— Good
85%
Saving Private Ryan
26,271 votes
7
— Good
81%
Catch Me If You Can
26,241 votes
7
— Good
83%
Memento
25,820 votes
7
— Good
77%
The Lego Movie
23,583 votes
7
— Good
71%
The Matrix Revolutions
22,464 votes
7
— Good
83%
Aliens
20,152 votes
7
— Good
76%
Ice Age
20,660 votes
7
— Good
77%
District 9
19,845 votes
7
— Good
74%
Independence Day
19,492 votes
7
— Good
81%
A Beautiful Mind
18,074 votes
7
— Good
70%
Contagion
12,699 votes
7
— Good
77%
Total Recall
11,801 votes
7
— Good
72%
Live Free or Die Hard
11,515 votes
7
— Good
66%
Knight and Day
7,433 votes
7
— Good
78%
The Girl with the Dragon Tattoo
5,604 votes
7
— Good
70%
Tinker Tailor Soldier Spy
4,861 votes
7
— Good
73%
The Time Traveler's Wife
4,222 votes
7
— Good
66%
The Invention of Lying
4,299 votes
7
— Good
65%
Get Him to the Greek
4,318 votes
7
— Good
70%
Michael Clayton
2,716 votes
7
— Good
74%
The Guard
2,502 votes
7
— Good
65%
The Iron Lady
2,010 votes
7
— Good
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup