trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Toralf
VIP
3
18
followers
Halle
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
32
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
10 - Totally Ninja!
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
88%
The Dark Knight
74,807 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Arrival
56,657 votes
10
— Totally Ninja!
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,798 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Mad Max: Fury Road
46,397 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Forrest Gump
44,171 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Pulp Fiction
43,532 votes
10
— Totally Ninja!
86%
The Empire Strikes Back
37,008 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Dune
36,546 votes
10
— Totally Ninja!
88%
The Godfather
28,456 votes
10
— Totally Ninja!
85%
The Silence of the Lambs
28,643 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Terminator 2: Judgment Day
25,379 votes
10
— Totally Ninja!
80%
The Grand Budapest Hotel
24,581 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Once Upon a Time… in Hollywood
25,017 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Everything Everywhere All at Once
22,870 votes
10
— Totally Ninja!
88%
Schindler's List
21,003 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Mission: Impossible - Fallout
22,377 votes
10
— Totally Ninja!
85%
GoodFellas
20,555 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Aliens
20,212 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Dune: Part Two
17,319 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Groundhog Day
17,458 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Full Metal Jacket
15,534 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Spider-Man: Across the Spider-Verse
14,393 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Argo
15,190 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Heat
13,507 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Thing
11,835 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Apocalypse Now
10,784 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Poor Things
8,830 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Paddington 2
6,557 votes
10
— Totally Ninja!
77%
The Raid 2
4,631 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Past Lives
4,015 votes
10
— Totally Ninja!
69%
West Side Story
2,932 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Network
2,440 votes
10
— Totally Ninja!
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup