trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
amohr
134
followers
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
153
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
77%
Arrival
56,479 votes
8
— Great
76%
Spider-Man: Homecoming
52,601 votes
8
— Great
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,498 votes
8
— Great
76%
Black Panther
46,279 votes
8
— Great
79%
Mad Max: Fury Road
46,064 votes
8
— Great
81%
Batman Begins
42,006 votes
8
— Great
79%
Deadpool 2
40,442 votes
8
— Great
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
38,577 votes
8
— Great
71%
X-Men: Apocalypse
36,982 votes
8
— Great
82%
Toy Story
36,491 votes
8
— Great
76%
Spider-Man: Far From Home
33,167 votes
8
— Great
79%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1
33,136 votes
8
— Great
82%
Jurassic Park
32,536 votes
8
— Great
77%
Blade Runner 2049
31,896 votes
8
— Great
82%
How to Train Your Dragon
28,757 votes
8
— Great
82%
The Truman Show
28,550 votes
8
— Great
84%
Alien
27,196 votes
8
— Great
81%
1917
24,736 votes
8
— Great
84%
Léon: The Professional
24,703 votes
8
— Great
80%
The Grand Budapest Hotel
24,506 votes
8
— Great
81%
Back to the Future Part II
24,223 votes
8
— Great
81%
The Fifth Element
23,624 votes
8
— Great
79%
Everything Everywhere All at Once
22,703 votes
8
— Great
80%
The Bourne Identity
22,354 votes
8
— Great
79%
Casino Royale
21,233 votes
8
— Great
81%
The Sixth Sense
21,207 votes
8
— Great
81%
Oppenheimer
21,037 votes
8
— Great
69%
The Wolverine
20,598 votes
8
— Great
80%
The Big Lebowski
20,385 votes
8
— Great
79%
Donnie Darko
19,901 votes
8
— Great
78%
Back to the Future Part III
19,715 votes
8
— Great
79%
No Country for Old Men
19,410 votes
8
— Great
68%
X-Men: The Last Stand
17,382 votes
8
— Great
80%
Pan's Labyrinth
15,139 votes
8
— Great
75%
Elf
14,545 votes
8
— Great
60%
Fantastic Four
14,188 votes
8
— Great
63%
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull
13,818 votes
8
— Great
78%
Moon
12,872 votes
8
— Great
77%
Total Recall
11,786 votes
8
— Great
81%
The Thing
11,780 votes
8
— Great
59%
Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer
11,704 votes
8
— Great
76%
Mission: Impossible - Dead Reckoning Part One
11,687 votes
8
— Great
70%
The 40 Year Old Virgin
11,393 votes
8
— Great
82%
Apocalypse Now
10,733 votes
8
— Great
76%
Lost in Translation
10,435 votes
8
— Great
69%
Mike and Dave Need Wedding Dates
9,942 votes
8
— Great
72%
Flight
9,880 votes
8
— Great
75%
Palm Springs
9,697 votes
8
— Great
79%
Big Fish
9,291 votes
8
— Great
74%
The Edge of Seventeen
8,749 votes
8
— Great
73%
Déjà Vu
8,506 votes
8
— Great
72%
Eyes Wide Shut
7,622 votes
8
— Great
70%
Wedding Crashers
7,577 votes
8
— Great
80%
The Blues Brothers
7,016 votes
8
— Great
76%
The Naked Gun: From the Files of Police Squad!
6,547 votes
8
— Great
75%
To All the Boys I've Loved Before
6,456 votes
8
— Great
70%
EuroTrip
6,334 votes
8
— Great
77%
Godzilla Minus One
5,785 votes
8
— Great
77%
Galaxy Quest
5,782 votes
8
— Great
78%
Almost Famous
5,615 votes
8
— Great
1
2
3
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup