Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Adrian Nagle
VIP
3
0
Followers
0
Following
Denver, Colorado
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
265
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
5
87%
The Matrix
63,377 votes
8
— Great
83%
Return of the Jedi
33,919 votes
8
— Great
83%
Hidden Figures
23,553 votes
8
— Great
82%
Jurassic Park
33,477 votes
8
— Great
81%
Ford v Ferrari
19,521 votes
8
— Great
80%
A Charlie Brown Christmas
3,220 votes
8
— Great
80%
The Incredibles
36,723 votes
8
— Great
80%
Vertigo
6,711 votes
8
— Great
80%
The Terminator
23,489 votes
8
— Great
80%
About Time
14,900 votes
8
— Great
80%
Groundhog Day
17,864 votes
8
— Great
80%
Mulan
15,795 votes
8
— Great
79%
Sing Street
4,590 votes
8
— Great
79%
Dune
38,376 votes
8
— Great
79%
Mickey's Christmas Carol
1,895 votes
8
— Great
79%
Ocean's Eleven
21,955 votes
8
— Great
79%
The Count of Monte Cristo
3,582 votes
8
— Great
78%
Ben-Hur
3,925 votes
8
— Great
78%
Back to the Future Part III
20,182 votes
8
— Great
78%
It Happened One Night
1,562 votes
8
— Great
78%
Persuasion
217 votes
8
— Great
77%
Blade Runner 2049
32,962 votes
8
— Great
77%
La La Land
25,395 votes
8
— Great
77%
A Holiday for Love
31 votes
8
— Great
77%
Lilies of the Field
208 votes
8
— Great
77%
Anastasia
5,481 votes
8
— Great
76%
Baby Driver
40,675 votes
8
— Great
76%
Snowed Inn Christmas
239 votes
8
— Great
76%
A December Bride
498 votes
8
— Great
76%
High Fidelity
3,794 votes
8
— Great
76%
The Tuskegee Airmen
259 votes
8
— Great
76%
EverAfter
1,760 votes
8
— Great
75%
Fallen Angel
72 votes
8
— Great
75%
Enemy of the State
7,882 votes
8
— Great
75%
Pitch Perfect
14,948 votes
8
— Great
75%
A League of Their Own
2,811 votes
8
— Great
75%
A Christmas Carol
484 votes
8
— Great
75%
The Longest Ride
3,658 votes
8
— Great
75%
Mission: Impossible - Rogue Nation
21,237 votes
8
— Great
75%
Rescued by Ruby
642 votes
8
— Great
75%
Cool Runnings
4,320 votes
8
— Great
74%
A Dash of Love
288 votes
8
— Great
74%
Burn Notice: The Fall of Sam Axe
398 votes
8
— Great
74%
Speed
10,480 votes
8
— Great
74%
The Choice
3,224 votes
8
— Great
74%
Real Genius
1,226 votes
8
— Great
74%
Gourmet Detective: Roux the Day
66 votes
8
— Great
74%
Finding Father Christmas
205 votes
8
— Great
74%
It Was Always You
115 votes
8
— Great
74%
The Lost Valentine
156 votes
8
— Great
74%
Moonlight in Vermont
258 votes
8
— Great
74%
The Nine Lives of Christmas
199 votes
8
— Great
74%
Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves
14,622 votes
8
— Great
74%
Pretty Woman
10,231 votes
8
— Great
74%
Christmas in Evergreen
286 votes
8
— Great
74%
Notting Hill
7,486 votes
8
— Great
74%
Better Off Dead...
1,320 votes
8
— Great
73%
Faith, Hope & Love
77 votes
8
— Great
73%
Love at the Thanksgiving Day Parade
79 votes
8
— Great
73%
Campfire Kiss
225 votes
8
— Great
1
2
3
4
5
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch