trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Jordan Easton
VIP
3
2
followers
scotland
30
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
63
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
78%
Avatar
60,197 votes
8
— Great
81%
The Wolf of Wall Street
49,380 votes
8
— Great
79%
Moana
49,059 votes
8
— Great
75%
Frozen
48,289 votes
8
— Great
71%
Jurassic World
40,718 votes
8
— Great
78%
The Hobbit: An Unexpected Journey
36,189 votes
8
— Great
72%
Aquaman
31,619 votes
8
— Great
69%
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace
31,880 votes
8
— Great
76%
John Wick: Chapter 3 - Parabellum
28,117 votes
8
— Great
73%
Free Guy
23,518 votes
8
— Great
74%
Independence Day
19,640 votes
8
— Great
76%
The Conjuring
18,960 votes
8
— Great
67%
Maze Runner: The Scorch Trials
19,972 votes
8
— Great
72%
Aladdin
19,099 votes
8
— Great
80%
Soul
17,755 votes
8
— Great
74%
Top Gun
17,139 votes
8
— Great
59%
Wonder Woman 1984
18,259 votes
8
— Great
74%
The Super Mario Bros. Movie
15,631 votes
8
— Great
67%
Uncharted
16,119 votes
8
— Great
73%
Frozen II
15,076 votes
8
— Great
79%
The Breakfast Club
13,437 votes
8
— Great
66%
2 Fast 2 Furious
14,152 votes
8
— Great
64%
Geostorm
14,053 votes
8
— Great
66%
The Fast and the Furious: Tokyo Drift
13,205 votes
8
— Great
77%
The Fault in Our Stars
12,085 votes
8
— Great
63%
Mortal Kombat
12,183 votes
8
— Great
76%
The Jungle Book
10,344 votes
8
— Great
79%
Apollo 13
9,867 votes
8
— Great
66%
Bloodshot
10,645 votes
8
— Great
69%
White House Down
9,841 votes
8
— Great
75%
The Karate Kid
8,852 votes
8
— Great
75%
The Age of Adaline
8,815 votes
8
— Great
61%
Moonfall
9,502 votes
8
— Great
69%
Godzilla x Kong: The New Empire
7,867 votes
8
— Great
76%
The NeverEnding Story
7,200 votes
8
— Great
67%
Road House
7,304 votes
8
— Great
65%
The Sorcerer's Apprentice
7,250 votes
8
— Great
69%
Civil War
6,907 votes
8
— Great
64%
Infinite
7,099 votes
8
— Great
65%
Hot Tub Time Machine
6,201 votes
8
— Great
76%
Sing 2
5,507 votes
8
— Great
78%
Only the Brave
4,854 votes
8
— Great
63%
Escape Room: Tournament of Champions
4,837 votes
8
— Great
68%
She's the Man
3,994 votes
8
— Great
67%
The Karate Kid Part II
4,013 votes
8
— Great
61%
Roald Dahl's The Witches
4,056 votes
8
— Great
75%
The Longest Ride
3,616 votes
8
— Great
76%
August Rush
2,714 votes
8
— Great
68%
The Idea of You
2,383 votes
8
— Great
72%
Devotion
2,180 votes
8
— Great
72%
Trouble with the Curve
2,022 votes
8
— Great
62%
Your Place or Mine
1,791 votes
8
— Great
73%
A Family Man
1,329 votes
8
— Great
76%
Breakthrough
1,280 votes
8
— Great
67%
The Sisterhood of the Traveling Pants
1,350 votes
8
— Great
67%
Work It
1,086 votes
8
— Great
66%
Sydney White
974 votes
8
— Great
59%
First Daughter
830 votes
8
— Great
69%
About Fate
674 votes
8
— Great
67%
Guarding Tess
437 votes
8
— Great
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup