trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Anderson Wallace Ribeiro
4
followers
Rio de Janeiro
37
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
33
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
88%
The Dark Knight
74,559 votes
9
— Superb
85%
Interstellar
72,226 votes
9
— Superb
87%
The Matrix
61,382 votes
9
— Superb
77%
Arrival
56,478 votes
9
— Superb
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,713 votes
9
— Superb
87%
Fight Club
49,335 votes
9
— Superb
84%
Avengers: Endgame
48,690 votes
9
— Superb
79%
Mad Max: Fury Road
46,062 votes
9
— Superb
84%
Django Unchained
44,487 votes
9
— Superb
86%
Pulp Fiction
43,346 votes
9
— Superb
80%
Inside Out
43,279 votes
9
— Superb
85%
Back to the Future
39,043 votes
9
— Superb
85%
Se7en
34,265 votes
9
— Superb
85%
The Silence of the Lambs
28,541 votes
9
— Superb
88%
The Godfather
28,347 votes
9
— Superb
84%
Alien
27,196 votes
9
— Superb
86%
The Green Mile
26,397 votes
9
— Superb
85%
Terminator 2: Judgment Day
25,272 votes
9
— Superb
70%
Black Widow
23,922 votes
9
— Superb
79%
Her
23,105 votes
9
— Superb
85%
The Intouchables
19,667 votes
9
— Superb
69%
Bird Box
18,745 votes
9
— Superb
87%
The Godfather: Part II
17,900 votes
9
— Superb
80%
12 Years a Slave
16,739 votes
9
— Superb
61%
The Matrix Resurrections
16,334 votes
9
— Superb
80%
2001: A Space Odyssey
15,710 votes
9
— Superb
62%
Jurassic World Dominion
13,250 votes
9
— Superb
85%
City of God
11,067 votes
9
— Superb
67%
mother!
10,978 votes
9
— Superb
71%
The Black Phone
8,770 votes
9
— Superb
67%
Hitman's Wife's Bodyguard
8,123 votes
9
— Superb
77%
Dogville
2,377 votes
9
— Superb
72%
Dr. Jekyll and Mr. Hyde
284 votes
9
— Superb
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup