trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Andre Grasel
1
follower
Brasil
26
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
54
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
87%
Fight Club
49,337 votes
9
— Superb
86%
Inception
71,565 votes
9
— Superb
85%
Interstellar
72,229 votes
9
— Superb
85%
Se7en
34,267 votes
9
— Superb
85%
Parasite
33,874 votes
9
— Superb
84%
Avengers: Infinity War
55,975 votes
9
— Superb
84%
Bo Burnham: Inside
2,590 votes
9
— Superb
83%
Memento
25,785 votes
9
— Superb
83%
Hacksaw Ridge
30,608 votes
9
— Superb
83%
Hidden Figures
23,145 votes
9
— Superb
82%
Reservoir Dogs
20,302 votes
9
— Superb
82%
The Truman Show
28,550 votes
9
— Superb
82%
Lion
13,357 votes
9
— Superb
81%
CODA
5,569 votes
9
— Superb
80%
Inside Out
43,287 votes
9
— Superb
80%
Big Hero 6
34,289 votes
9
— Superb
80%
Into the Wild
12,631 votes
9
— Superb
79%
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
21,459 votes
9
— Superb
79%
Her
23,105 votes
9
— Superb
78%
Call Me by Your Name
10,285 votes
9
— Superb
78%
Me Before You
15,996 votes
9
— Superb
78%
Kingsman: The Secret Service
40,677 votes
9
— Superb
78%
Doctor Strange
65,755 votes
9
— Superb
78%
Marriage Story
9,171 votes
9
— Superb
77%
The Trial of the Chicago 7
5,955 votes
9
— Superb
77%
A Star Is Born
18,777 votes
9
— Superb
77%
10 Things I Hate About You
11,427 votes
9
— Superb
77%
BURN·E
1,691 votes
9
— Superb
76%
Me and Earl and the Dying Girl
4,638 votes
9
— Superb
76%
Brokeback Mountain
7,075 votes
9
— Superb
76%
The Fundamentals of Caring
3,450 votes
9
— Superb
76%
Spider-Man: Homecoming
52,602 votes
9
— Superb
75%
Midnight in Paris
8,552 votes
9
— Superb
75%
Rudderless
654 votes
9
— Superb
75%
Encanto
14,267 votes
9
— Superb
75%
Dunkirk
30,351 votes
9
— Superb
73%
Boy Erased
2,110 votes
9
— Superb
73%
The Danish Girl
6,411 votes
9
— Superb
73%
Every Day
2,123 votes
9
— Superb
72%
The Menu
14,364 votes
9
— Superb
72%
Beginners
1,492 votes
9
— Superb
72%
It's Kind of a Funny Story
3,868 votes
9
— Superb
71%
If I Stay
4,144 votes
9
— Superb
71%
Silence
5,538 votes
9
— Superb
69%
It Chapter Two
15,446 votes
9
— Superb
68%
The Giver
6,034 votes
9
— Superb
68%
Those People
363 votes
9
— Superb
68%
Enemy
7,612 votes
9
— Superb
67%
Nope
12,281 votes
9
— Superb
67%
Eu Não Faço a Menor Ideia do Que Eu Tô Fazendo com a Minha Vida
59 votes
9
— Superb
67%
Alex Strangelove
1,607 votes
9
— Superb
67%
Requirements to Be a Normal Person
273 votes
9
— Superb
66%
Cargo
2,915 votes
9
— Superb
65%
Irrational Man
2,143 votes
9
— Superb
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup