trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
animobileaws
1
follower
Austin, Texas
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
43
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
88%
The Godfather
28,483 votes
9
— Superb
86%
Pulp Fiction
43,587 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Inception
71,848 votes
8
— Great
85%
GoodFellas
20,579 votes
9
— Superb
85%
Parasite
34,073 votes
9
— Superb
84%
Howl's Moving Castle
14,694 votes
8
— Great
84%
Coco
31,671 votes
8
— Great
83%
Scarface
16,280 votes
8
— Great
83%
Guardians of the Galaxy
96,587 votes
6
— Fair
82%
Inglourious Basterds
36,986 votes
8
— Great
82%
Top Gun: Maverick
25,127 votes
6
— Fair
81%
Joker
46,985 votes
7
— Good
80%
All About Eve
1,792 votes
9
— Superb
80%
Blade Runner
27,218 votes
8
— Great
80%
The Sound of Music
6,031 votes
8
— Great
79%
Moana
49,018 votes
7
— Good
79%
No Country for Old Men
19,521 votes
8
— Great
79%
Everything Everywhere All at Once
22,914 votes
9
— Superb
79%
Dune
36,628 votes
7
— Good
78%
The Hobbit: An Unexpected Journey
36,157 votes
4
— Poor
78%
It Might Get Loud
422 votes
8
— Great
77%
Get Out
41,161 votes
8
— Great
77%
The Lego Movie
23,631 votes
7
— Good
77%
10 Things I Hate About You
11,493 votes
8
— Great
77%
Airplane!
9,479 votes
8
— Great
75%
Clue
3,957 votes
8
— Great
75%
Wonder Woman
56,547 votes
5
— Meh
75%
The Matrix Reloaded
26,280 votes
6
— Fair
75%
Mean Girls
12,579 votes
9
— Superb
75%
Encanto
14,359 votes
7
— Good
75%
The Hunger Games
39,625 votes
4
— Poor
74%
Paddington
8,389 votes
7
— Good
73%
Elvis
8,315 votes
4
— Poor
73%
Iron Man 3
40,298 votes
3
— Bad
73%
The Holiday
7,620 votes
4
— Poor
71%
Midsommar
13,673 votes
8
— Great
71%
The Unbearable Weight of Massive Talent
7,643 votes
8
— Great
70%
Snowpiercer
19,140 votes
7
— Good
69%
Barbie
19,362 votes
8
— Great
67%
M3GAN
8,478 votes
5
— Meh
64%
Leave the World Behind
7,911 votes
4
— Poor
61%
Moonfall
9,486 votes
2
— Terrible
54%
Norbit
2,781 votes
2
— Terrible
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup