trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Anne Marijke
2
followers
Netherlands
25
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
27
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
10 - Totally Ninja!
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
87%
Your Name.
14,909 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Forrest Gump
44,008 votes
10
— Totally Ninja!
85%
The Silence of the Lambs
28,541 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Piper
2,951 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Memento
25,784 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Prayers for Bobby
791 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Eternal Sunshine of the Spotless Mind
21,462 votes
10
— Totally Ninja!
82%
The Truman Show
28,550 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Catch Me If You Can
26,214 votes
10
— Totally Ninja!
80%
The Nightmare Before Christmas
17,027 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Gone Girl
32,637 votes
10
— Totally Ninja!
79%
The Breakfast Club
13,368 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Coraline
11,594 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Edward Scissorhands
14,790 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Spirit: Stallion of the Cimarron
4,256 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Girl, Interrupted
4,046 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Frozen
48,129 votes
10
— Totally Ninja!
74%
The Fox and the Hound
4,435 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street
8,347 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Blue Is the Warmest Color
4,778 votes
10
— Totally Ninja!
72%
He Loves Me… He Loves Me Not
217 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Triangle
4,840 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Frankenweenie
4,736 votes
10
— Totally Ninja!
67%
As the Gods Will
566 votes
10
— Totally Ninja!
64%
Dark Shadows
9,020 votes
10
— Totally Ninja!
56%
Chatroom
324 votes
10
— Totally Ninja!
40%
Ashley
77 votes
10
— Totally Ninja!
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup