trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
anthronaut
VIP
6
7
followers
Texas
38
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
43
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
81%
Bohemian Rhapsody
29,021 votes
7
— Good
80%
Prisoners
19,734 votes
7
— Good
80%
Inside Out
44,029 votes
7
— Good
78%
The Blind Side
10,145 votes
7
— Good
78%
Harry Potter and the Half-Blood Prince
34,188 votes
7
— Good
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
39,969 votes
7
— Good
78%
The Theory of Everything
14,949 votes
7
— Good
77%
A Star Is Born
18,821 votes
7
— Good
77%
Kung Fury
3,575 votes
7
— Good
77%
Three Identical Strangers
1,957 votes
7
— Good
76%
Star Trek IV: The Voyage Home
3,997 votes
7
— Good
76%
Fantastic Beasts and Where to Find Them
46,496 votes
7
— Good
74%
A Royal Affair
990 votes
7
— Good
73%
Looper
21,810 votes
7
— Good
73%
Spies in Disguise
5,330 votes
7
— Good
73%
First Man
10,575 votes
7
— Good
72%
Aladdin
19,076 votes
7
— Good
71%
Once Upon a Deadpool
1,476 votes
7
— Good
71%
X-Men: Apocalypse
37,068 votes
7
— Good
71%
Ready or Not
10,257 votes
7
— Good
71%
Adrift
3,957 votes
7
— Good
71%
50 First Dates
11,485 votes
7
— Good
71%
A Simple Favor
9,501 votes
7
— Good
71%
Pokémon Detective Pikachu
15,576 votes
7
— Good
71%
Twister
6,631 votes
7
— Good
70%
Venom
33,829 votes
7
— Good
70%
Glass
17,944 votes
7
— Good
69%
Fast & Furious
13,557 votes
7
— Good
69%
The Platform
10,554 votes
7
— Good
69%
Star Trek: The Motion Picture
4,453 votes
7
— Good
69%
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald
21,626 votes
7
— Good
69%
Tig Notaro: Boyish Girl Interrupted
75 votes
7
— Good
68%
The House with a Clock in Its Walls
6,252 votes
7
— Good
66%
Godzilla
19,350 votes
7
— Good
65%
The Incredible Hulk
22,452 votes
7
— Good
65%
Fright Night
3,282 votes
7
— Good
65%
The Wandering Earth
2,834 votes
7
— Good
64%
Beautiful Creatures
3,514 votes
7
— Good
63%
Dad for Rent
11 votes
7
— Good
63%
Dark Phoenix
17,079 votes
7
— Good
60%
Fantastic Four
14,217 votes
7
— Good
60%
Jupiter Ascending
13,147 votes
7
— Good
53%
Fantastic Four
13,637 votes
7
— Good
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup