trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Arthur Medeiros
3
followers
Curitiba, Brazil
29
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
59
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
10 - Totally Ninja!
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
88%
The Dark Knight
74,515 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Interstellar
72,173 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Arrival
56,454 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Avengers: Infinity War
55,929 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Avengers: Endgame
48,648 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,451 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Fantastic Beasts and Where to Find Them
46,397 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,100 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
39,786 votes
10
— Totally Ninja!
75%
The Hunger Games
39,443 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Finding Nemo
39,342 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
38,533 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Harry Potter and the Goblet of Fire
36,630 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Monsters, Inc.
35,947 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
35,030 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Harry Potter and the Order of the Phoenix
34,756 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Parasite
33,842 votes
10
— Totally Ninja!
76%
The Hunger Games: Catching Fire
33,627 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1
33,104 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Knives Out
32,545 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Finding Dory
30,351 votes
10
— Totally Ninja!
82%
V for Vendetta
30,128 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Gravity
29,716 votes
10
— Totally Ninja!
76%
A Quiet Place
28,243 votes
10
— Totally Ninja!
72%
The Maze Runner
27,897 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Her
23,081 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Ice Age
20,619 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Mr. & Mrs. Smith
15,960 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Room
15,843 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Maze Runner: The Death Cure
15,020 votes
10
— Totally Ninja!
87%
Your Name.
14,893 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves
13,820 votes
10
— Totally Ninja!
73%
A Quiet Place Part II
13,697 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Onward
11,805 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Hercules
11,542 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Luca
11,356 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Underworld
11,190 votes
10
— Totally Ninja!
76%
The Others
9,445 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Love, Simon
7,722 votes
10
— Totally Ninja!
76%
The Whale
7,688 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Klaus
7,597 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Mr. Nobody
7,188 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Hush
6,741 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Moulin Rouge!
6,686 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Booksmart
6,552 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Bombshell
5,761 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Miss Sloane
5,183 votes
10
— Totally Ninja!
73%
The Croods: A New Age
4,942 votes
10
— Totally Ninja!
71%
The Lovely Bones
4,857 votes
10
— Totally Ninja!
73%
The Time Traveler's Wife
4,213 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Judas and the Black Messiah
3,567 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Downton Abbey
3,327 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Sinbad: Legend of the Seven Seas
1,990 votes
10
— Totally Ninja!
76%
The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society
1,946 votes
10
— Totally Ninja!
74%
All of Us Strangers
1,490 votes
10
— Totally Ninja!
68%
Hillbilly Elegy
1,443 votes
10
— Totally Ninja!
82%
The Second Mother
887 votes
10
— Totally Ninja!
79%
The Edge of Democracy
694 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Magic Beyond Words: The J.K. Rowling Story
152 votes
10
— Totally Ninja!
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup