Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Artur Borges
15
Followers
109
Following
Franca / SP / Brazil
34
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
141
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
46,269 votes
8
— Great
87%
The Matrix
63,452 votes
8
— Great
86%
Forrest Gump
45,440 votes
8
— Great
85%
Back to the Future
40,268 votes
8
— Great
85%
The Silence of the Lambs
29,554 votes
8
— Great
85%
Gladiator
33,907 votes
8
— Great
84%
Howl's Moving Castle
15,225 votes
8
— Great
84%
One Flew Over the Cuckoo's Nest
13,140 votes
8
— Great
84%
Alien
28,858 votes
8
— Great
83%
Return of the Jedi
33,945 votes
8
— Great
83%
Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train
3,479 votes
8
— Great
83%
Raiders of the Lost Ark
25,741 votes
8
— Great
82%
Reservoir Dogs
20,906 votes
8
— Great
82%
The Dark Knight Rises
47,440 votes
8
— Great
81%
The Thing
12,250 votes
8
— Great
81%
Batman Begins
43,224 votes
8
— Great
81%
The Avengers
66,895 votes
8
— Great
81%
Joker
48,671 votes
8
— Great
81%
Spider-Man: No Way Home
32,329 votes
8
— Great
81%
Bohemian Rhapsody
29,452 votes
8
— Great
81%
Iron Man
55,407 votes
8
— Great
80%
The Invisible Guest
6,255 votes
8
— Great
80%
AEW Revolution
83 votes
8
— Great
80%
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
35,348 votes
8
— Great
80%
The Grand Budapest Hotel
25,150 votes
8
— Great
80%
Prisoners
20,356 votes
8
— Great
80%
Puss in Boots: The Last Wish
10,401 votes
8
— Great
80%
The Incredibles
36,771 votes
8
— Great
80%
Big Hero 6
34,995 votes
8
— Great
80%
Nimona
3,557 votes
8
— Great
80%
Gone Girl
33,581 votes
8
— Great
80%
Knives Out
33,676 votes
8
— Great
80%
Soul
18,226 votes
8
— Great
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
48,011 votes
8
— Great
79%
Zootopia
45,462 votes
8
— Great
79%
Jojo Rabbit
19,317 votes
8
— Great
79%
Shrek
31,095 votes
8
— Great
79%
Thor: Ragnarok
50,052 votes
8
— Great
79%
Dune
38,452 votes
8
— Great
79%
Rogue One: A Star Wars Story
47,058 votes
8
— Great
79%
John Wick
52,739 votes
8
— Great
79%
How to Train Your Dragon 2
19,464 votes
8
— Great
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
41,024 votes
8
— Great
78%
Misery
6,197 votes
8
— Great
78%
The Hobbit: An Unexpected Journey
36,881 votes
8
— Great
78%
Train to Busan
15,326 votes
8
— Great
78%
Lucky Number Slevin
8,114 votes
8
— Great
78%
Avatar
61,618 votes
8
— Great
78%
The Hobbit: The Desolation of Smaug
30,417 votes
8
— Great
78%
X-Men: Days of Future Past
32,296 votes
8
— Great
77%
Get Out
42,113 votes
8
— Great
77%
Life of Pi
17,922 votes
8
— Great
77%
Zombieland
26,088 votes
8
— Great
77%
X-Men: First Class
25,714 votes
8
— Great
77%
John Wick: Chapter 2
49,387 votes
8
— Great
76%
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith
29,900 votes
8
— Great
76%
Toy Story 4
17,010 votes
8
— Great
76%
Baby Driver
40,713 votes
8
— Great
76%
BlacKkKlansman
14,129 votes
8
— Great
76%
The Hunger Games: Catching Fire
34,357 votes
8
— Great
1
2
3
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch