trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Natasha Costa
0
followers
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
345
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
5
6
87%
The Mating of Millie
7 votes
8
— Great
85%
Princess Mononoke
12,395 votes
8
— Great
84%
The Usual Suspects
18,728 votes
8
— Great
84%
Senna
2,774 votes
8
— Great
83%
Raiders of the Lost Ark
25,263 votes
8
— Great
83%
Hidden Figures
23,249 votes
8
— Great
83%
Guardians of the Galaxy
96,759 votes
8
— Great
82%
Inglourious Basterds
37,070 votes
8
— Great
82%
Snatch
18,097 votes
8
— Great
82%
Full Metal Jacket
15,583 votes
8
— Great
82%
Jurassic Park
32,761 votes
8
— Great
82%
Singin' in the Rain
4,395 votes
8
— Great
82%
Up
39,026 votes
8
— Great
82%
The Sting
3,981 votes
8
— Great
82%
Casablanca
7,451 votes
8
— Great
82%
V for Vendetta
30,305 votes
8
— Great
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
35,262 votes
8
— Great
82%
The Truman Show
28,826 votes
8
— Great
82%
How to Train Your Dragon
28,937 votes
8
— Great
81%
Heat
13,558 votes
8
— Great
81%
Sunset Boulevard
2,796 votes
8
— Great
81%
Monsters, Inc.
36,178 votes
8
— Great
81%
The Shining
24,022 votes
8
— Great
81%
Catch Me If You Can
26,387 votes
8
— Great
81%
The Help
10,457 votes
8
— Great
81%
Once Upon a Time in America
5,268 votes
8
— Great
81%
The Thing
11,886 votes
8
— Great
81%
A Beautiful Mind
18,151 votes
8
— Great
81%
Batman Begins
42,255 votes
8
— Great
81%
The Avengers
65,597 votes
8
— Great
81%
Portrait of a Lady on Fire
3,486 votes
8
— Great
81%
Finding Nemo
39,587 votes
8
— Great
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
38,822 votes
8
— Great
81%
Joker
47,107 votes
8
— Great
81%
Duck Amuck
229 votes
8
— Great
81%
Kill Bill: Vol. 1
27,854 votes
8
— Great
81%
The Imitation Game
30,741 votes
8
— Great
81%
For a Few Dollars More
4,784 votes
8
— Great
81%
Mary and Max
3,568 votes
8
— Great
81%
Pride & Prejudice
7,811 votes
8
— Great
81%
Iron Man
54,135 votes
8
— Great
80%
Oppenheimer
21,616 votes
8
— Great
80%
American Beauty
18,986 votes
8
— Great
80%
Some Like It Hot
3,882 votes
8
— Great
80%
Dial M for Murder
2,964 votes
8
— Great
80%
Bingo: The King of the Mornings
464 votes
8
— Great
80%
The Perks of Being a Wallflower
14,462 votes
8
— Great
80%
Inside Out
44,386 votes
8
— Great
80%
The Big Lebowski
20,510 votes
8
— Great
80%
Bright Lights: Starring Carrie Fisher and Debbie Reynolds
289 votes
8
— Great
80%
All About Eve
1,800 votes
8
— Great
80%
The Nightmare Before Christmas
17,094 votes
8
— Great
80%
The Goonies
12,734 votes
8
— Great
80%
The Blues Brothers
7,056 votes
8
— Great
80%
Aladdin
23,060 votes
8
— Great
80%
A Clockwork Orange
15,138 votes
8
— Great
80%
Vertigo
6,536 votes
8
— Great
80%
Big Hero 6
34,442 votes
8
— Great
80%
Always
334 votes
8
— Great
80%
About Time
14,570 votes
8
— Great
1
2
3
4
5
6
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup