trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Asleep
5
followers
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
29
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
10 - Totally Ninja!
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
77%
Arrival
56,641 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Spirited Away
23,954 votes
10
— Totally Ninja!
62%
Ghostbusters
22,452 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald
21,613 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Howl's Moving Castle
14,662 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Kubo and the Two Strings
12,065 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Dirty Dancing
8,164 votes
10
— Totally Ninja!
75%
A Monster Calls
7,663 votes
10
— Totally Ninja!
65%
Colossal
7,123 votes
10
— Totally Ninja!
73%
The Disaster Artist
7,040 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Kiki's Delivery Service
6,516 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Nausicaä of the Valley of the Wind
5,349 votes
10
— Totally Ninja!
77%
The Little Prince
4,390 votes
10
— Totally Ninja!
74%
5 Centimeters per Second
3,212 votes
10
— Totally Ninja!
69%
I Don't Feel at Home in This World Anymore
2,876 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Whisper of the Heart
2,746 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Icarus
2,210 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Maquia: When the Promised Flower Blooms
783 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Fallen Leaves
616 votes
10
— Totally Ninja!
81%
La Maison en Petits Cubes
567 votes
10
— Totally Ninja!
75%
The Anthem of the Heart
470 votes
10
— Totally Ninja!
67%
Children of the Sea
320 votes
10
— Totally Ninja!
67%
Miss Hokusai
239 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Merchants of Doubt
227 votes
10
— Totally Ninja!
68%
The Case of Hana & Alice
152 votes
10
— Totally Ninja!
53%
001
20 votes
10
— Totally Ninja!
55%
The Gold Diggers
12 votes
10
— Totally Ninja!
87%
Nina Simone: Live in '65 & '68
4 votes
10
— Totally Ninja!
65%
Strawberry Shortcake in Big Apple City
4 votes
10
— Totally Ninja!
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup