Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Asmo
1
Follower
1
Following
Earth
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
68
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
81%
The Martian
53,075 votes
8
— Great
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
47,281 votes
8
— Great
81%
Joker
48,718 votes
8
— Great
82%
The Dark Knight Rises
47,466 votes
8
— Great
81%
Batman Begins
43,246 votes
8
— Great
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
39,783 votes
8
— Great
82%
Inglourious Basterds
38,076 votes
8
— Great
78%
The Hobbit: An Unexpected Journey
36,893 votes
8
— Great
80%
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
35,363 votes
8
— Great
78%
Harry Potter and the Order of the Phoenix
35,791 votes
8
— Great
80%
Gone Girl
33,592 votes
8
— Great
77%
Blade Runner 2049
33,011 votes
8
— Great
82%
V for Vendetta
30,868 votes
8
— Great
88%
The Godfather
29,319 votes
8
— Great
77%
The Accountant
31,342 votes
8
— Great
85%
The Silence of the Lambs
29,565 votes
8
— Great
82%
The Truman Show
29,873 votes
8
— Great
76%
A Quiet Place
29,736 votes
8
— Great
77%
The Hateful Eight
28,613 votes
8
— Great
83%
Memento
26,653 votes
8
— Great
83%
The Departed
26,063 votes
8
— Great
76%
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
25,538 votes
8
— Great
74%
War for the Planet of the Apes
24,670 votes
8
— Great
75%
Sicario
24,451 votes
8
— Great
74%
Pirates of the Caribbean: At World's End
23,247 votes
8
— Great
81%
The Sixth Sense
21,905 votes
8
— Great
79%
Ocean's Eleven
21,990 votes
8
— Great
76%
Rise of the Planet of the Apes
22,058 votes
8
— Great
76%
Watchmen
21,446 votes
8
— Great
80%
Prisoners
20,371 votes
8
— Great
77%
Nightcrawler
19,350 votes
8
— Great
77%
Fury
19,322 votes
8
— Great
80%
Groundhog Day
17,891 votes
8
— Great
80%
The Nightmare Before Christmas
17,419 votes
8
— Great
75%
Source Code
17,286 votes
8
— Great
76%
Zodiac
16,788 votes
8
— Great
73%
The Great Gatsby
15,616 votes
8
— Great
76%
The Irishman
13,797 votes
8
— Great
81%
The Pursuit of Happyness
13,130 votes
8
— Great
74%
The Devil Wears Prada
13,687 votes
8
— Great
80%
Gifted
12,507 votes
8
— Great
69%
Ocean's Twelve
12,762 votes
8
— Great
85%
City of God
11,450 votes
8
— Great
71%
Ocean's Thirteen
11,364 votes
8
— Great
68%
The Northman
11,414 votes
8
— Great
75%
Lost in Translation
10,770 votes
8
— Great
76%
The Devil's Advocate
10,616 votes
8
— Great
62%
The Circle
11,522 votes
8
— Great
76%
Rise of the Guardians
10,327 votes
8
— Great
77%
Marriage Story
9,389 votes
8
— Great
78%
Moonrise Kingdom
8,776 votes
8
— Great
72%
Bad Times at the El Royale
8,582 votes
8
— Great
75%
Jackie Brown
8,329 votes
8
— Great
73%
The Post
8,396 votes
8
— Great
79%
The Boy in the Striped Pyjamas
7,912 votes
8
— Great
72%
The Last Duel
8,016 votes
8
— Great
76%
Brokeback Mountain
7,318 votes
8
— Great
75%
Shot Caller
7,242 votes
8
— Great
69%
Burnt
7,329 votes
8
— Great
76%
End of Watch
6,814 votes
8
— Great
1
2
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch