Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Asnaghy
3
Followers
5
Following
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
58
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
85%
Interstellar
74,989 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Avengers
66,703 votes
6
— Fair
87%
The Matrix
63,218 votes
9
— Superb
78%
Captain America: The Winter Soldier
45,015 votes
6
— Fair
79%
Dune
38,244 votes
7
— Good
82%
Inglourious Basterds
37,910 votes
7
— Good
85%
Se7en
35,355 votes
9
— Superb
76%
The Hunger Games: Catching Fire
34,289 votes
3
— Bad
82%
Jurassic Park
33,404 votes
7
— Good
81%
The Imitation Game
31,229 votes
8
— Great
82%
V for Vendetta
30,779 votes
8
— Great
83%
The Prestige
30,107 votes
9
— Superb
82%
The Truman Show
29,710 votes
9
— Superb
81%
Kill Bill: Vol. 1
28,456 votes
7
— Good
80%
Blade Runner
27,714 votes
9
— Superb
81%
Catch Me If You Can
26,971 votes
8
— Great
84%
Whiplash
25,476 votes
7
— Good
86%
Spirited Away
24,704 votes
9
— Superb
79%
Her
23,701 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Sixth Sense
21,817 votes
8
— Great
80%
The Big Lebowski
20,885 votes
7
— Good
82%
Reservoir Dogs
20,831 votes
8
— Great
82%
Indiana Jones and the Last Crusade
20,674 votes
8
— Great
84%
American History X
20,644 votes
9
— Superb
79%
Donnie Darko
20,396 votes
10
— Totally Ninja!
85%
The Intouchables
20,028 votes
9
— Superb
82%
Snatch
18,427 votes
9
— Superb
83%
Scarface
16,672 votes
8
— Great
81%
Gran Torino
16,234 votes
7
— Good
79%
Twelve Monkeys
16,028 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Full Metal Jacket
15,867 votes
7
— Good
77%
Sin City
15,562 votes
7
— Good
81%
Requiem for a Dream
15,174 votes
8
— Great
79%
Taxi Driver
15,019 votes
9
— Superb
78%
Slumdog Millionaire
14,807 votes
5
— Meh
81%
Trainspotting
14,781 votes
8
— Great
80%
The Perks of Being a Wallflower
14,641 votes
8
— Great
75%
Predestination
14,543 votes
9
— Superb
78%
Jaws
14,461 votes
6
— Fair
83%
Oldboy
13,899 votes
10
— Totally Ninja!
66%
The Fast and the Furious: Tokyo Drift
13,487 votes
3
— Bad
80%
The King's Speech
13,005 votes
7
— Good
79%
Into the Wild
12,911 votes
9
— Superb
85%
The Good, the Bad and the Ugly
11,359 votes
9
— Superb
80%
Million Dollar Baby
11,301 votes
6
— Fair
86%
Life Is Beautiful
11,300 votes
9
— Superb
82%
Apocalypse Now
11,067 votes
9
— Superb
81%
For a Few Dollars More
4,884 votes
9
— Superb
76%
Me and Earl and the Dying Girl
4,724 votes
9
— Superb
75%
Run Lola Run
3,908 votes
6
— Fair
81%
La Haine
3,743 votes
8
— Great
81%
Mary and Max
3,635 votes
9
— Superb
76%
Freaks
1,158 votes
9
— Superb
83%
Miracle in Cell No. 7
733 votes
9
— Superb
77%
Dogtown and Z-Boys
306 votes
10
— Totally Ninja!
82%
The Garden of Sinners: Paradox Spiral
247 votes
9
— Superb
72%
Things I Like, Things I Don't Like
58 votes
9
— Superb
70%
Love At Least
16 votes
9
— Superb
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch