trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Avenom
1
follower
avenom.ru
37
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
1,111
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
17
18
19
82%
Deadpool
108,311 votes
7
— Good
83%
Guardians of the Galaxy
96,234 votes
8
— Great
88%
The Dark Knight
74,472 votes
9
— Superb
85%
Interstellar
72,091 votes
8
— Great
86%
Inception
71,472 votes
9
— Superb
78%
Doctor Strange
65,689 votes
7
— Good
81%
The Avengers
65,183 votes
7
— Good
87%
The Matrix
61,280 votes
9
— Superb
80%
Logan
60,543 votes
8
— Great
78%
Avatar
59,823 votes
8
— Great
65%
Suicide Squad
58,763 votes
5
— Meh
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,121 votes
7
— Good
77%
Arrival
56,413 votes
8
— Great
81%
Iron Man
53,768 votes
8
— Great
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
52,785 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Martian
51,525 votes
7
— Good
79%
John Wick
50,990 votes
7
— Good
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,672 votes
6
— Fair
87%
Fight Club
49,260 votes
8
— Great
81%
The Wolf of Wall Street
48,992 votes
9
— Superb
77%
John Wick: Chapter 2
48,235 votes
7
— Good
81%
Joker
46,670 votes
8
— Great
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,405 votes
8
— Great
76%
Fantastic Beasts and Where to Find Them
46,381 votes
6
— Fair
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,082 votes
7
— Good
82%
The Dark Knight Rises
46,024 votes
8
— Great
79%
Mad Max: Fury Road
45,916 votes
9
— Superb
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,578 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,626 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Django Unchained
44,423 votes
9
— Superb
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,110 votes
7
— Good
86%
Forrest Gump
43,950 votes
9
— Superb
86%
Pulp Fiction
43,281 votes
10
— Totally Ninja!
91%
The Shawshank Redemption
42,377 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Batman Begins
41,953 votes
9
— Superb
85%
Star Wars
41,682 votes
7
— Good
74%
Captain America: The First Avenger
40,979 votes
6
— Fair
78%
Kingsman: The Secret Service
40,625 votes
8
— Great
84%
WALL·E
40,434 votes
9
— Superb
73%
Iron Man 2
40,206 votes
7
— Good
73%
Iron Man 3
40,113 votes
6
— Fair
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
39,754 votes
8
— Great
76%
Baby Driver
39,666 votes
9
— Superb
81%
Finding Nemo
39,321 votes
8
— Great
85%
Back to the Future
38,974 votes
9
— Superb
79%
Edge of Tomorrow
38,941 votes
8
— Great
82%
Up
38,739 votes
8
— Great
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
38,509 votes
8
— Great
84%
The Lion King
37,283 votes
9
— Superb
71%
X-Men: Apocalypse
36,950 votes
7
— Good
86%
The Empire Strikes Back
36,845 votes
8
— Great
82%
Inglourious Basterds
36,753 votes
8
— Great
79%
Harry Potter and the Goblet of Fire
36,605 votes
8
— Great
82%
Toy Story
36,440 votes
8
— Great
76%
Ready Player One
36,401 votes
7
— Good
79%
Dune
36,085 votes
8
— Great
78%
The Hobbit: An Unexpected Journey
36,019 votes
8
— Great
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
36,004 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Monsters, Inc.
35,927 votes
9
— Superb
69%
Thor: The Dark World
35,736 votes
6
— Fair
1
2
3
17
18
19
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup