trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Azael Carrera
9
followers
Chihuahua, MX
34
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
88
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
10 - Totally Ninja!
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
83%
Guardians of the Galaxy
96,392 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Interstellar
72,356 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Doctor Strange
65,814 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,226 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Avengers: Infinity War
56,040 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Spider-Man: Homecoming
52,649 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Mad Max: Fury Road
46,187 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Django Unchained
44,534 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Back to the Future
39,089 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
38,639 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Inglourious Basterds
36,852 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Harry Potter and the Order of the Phoenix
34,827 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Big Hero 6
34,313 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Harry Potter and the Half-Blood Prince
34,110 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Return of the Jedi
33,196 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Coco
31,580 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Finding Dory
30,381 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Gravity
29,754 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Kill Bill: Vol. 1
27,689 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Terminator 2: Judgment Day
25,315 votes
10
— Totally Ninja!
77%
La La Land
24,757 votes
10
— Totally Ninja!
67%
Alien: Covenant
24,661 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Back to the Future Part II
24,257 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Hidden Figures
23,161 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Her
23,137 votes
10
— Totally Ninja!
80%
The Terminator
22,805 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Everything Everywhere All at Once
22,769 votes
10
— Totally Ninja!
73%
The Shape of Water
22,349 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Looper
21,770 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Eternal Sunshine of the Spotless Mind
21,497 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Kill Bill: Vol. 2
20,447 votes
10
— Totally Ninja!
76%
The Conjuring
18,879 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Jojo Rabbit
18,815 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Guardians of the Galaxy Volume 3
17,929 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Soul
17,663 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Life of Pi
17,558 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Jumanji
17,103 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Toy Story 4
16,635 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Hereditary
15,757 votes
10
— Totally Ninja!
72%
The Cabin in the Woods
15,657 votes
10
— Totally Ninja!
87%
Your Name.
14,933 votes
10
— Totally Ninja!
80%
About Time
14,496 votes
10
— Totally Ninja!
80%
The Perks of Being a Wallflower
14,400 votes
10
— Totally Ninja!
73%
A Quiet Place Part II
13,749 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Midsommar
13,591 votes
10
— Totally Ninja!
74%
The Devil Wears Prada
13,229 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Mean Girls
12,531 votes
10
— Totally Ninja!
77%
The Fault in Our Stars
12,058 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Super 8
11,481 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Ferris Bueller's Day Off
11,471 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Luca
11,392 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Lost in Translation
10,446 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Turning Red
9,991 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Bridesmaids
8,815 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Poor Things
8,721 votes
10
— Totally Ninja!
73%
The Favourite
8,431 votes
10
— Totally Ninja!
64%
Leave the World Behind
7,841 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Isle of Dogs
7,820 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Matilda
7,800 votes
10
— Totally Ninja!
64%
Don Jon
7,714 votes
10
— Totally Ninja!
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup