trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
aziz 999
1
follower
Riyadh, Ar Riyāḑ
23
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
152
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
84%
Avengers: Infinity War
55,772 votes
8
— Great
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
52,679 votes
8
— Great
84%
Avengers: Endgame
48,488 votes
8
— Great
79%
Thor: Ragnarok
48,731 votes
8
— Great
76%
Black Panther
46,136 votes
8
— Great
81%
Batman Begins
41,882 votes
8
— Great
79%
Deadpool 2
40,264 votes
8
— Great
84%
The Lion King
37,201 votes
8
— Great
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
35,899 votes
8
— Great
82%
Toy Story
36,358 votes
8
— Great
76%
Ready Player One
36,322 votes
8
— Great
85%
Gladiator
32,374 votes
8
— Great
69%
Thor: The Dark World
35,690 votes
8
— Great
84%
Coco
31,417 votes
8
— Great
77%
Blade Runner 2049
31,755 votes
8
— Great
77%
Ex Machina
30,504 votes
8
— Great
72%
Aquaman
31,441 votes
8
— Great
85%
The Silence of the Lambs
28,439 votes
8
— Great
81%
Toy Story 3
27,935 votes
8
— Great
81%
Kill Bill: Vol. 1
27,524 votes
8
— Great
80%
Blade Runner
27,005 votes
8
— Great
83%
Memento
25,675 votes
8
— Great
75%
Spider-Man
26,383 votes
8
— Great
83%
Raiders of the Lost Ark
25,032 votes
8
— Great
84%
Whiplash
24,556 votes
8
— Great
82%
Top Gun: Maverick
24,720 votes
8
— Great
80%
The Grand Budapest Hotel
24,405 votes
8
— Great
72%
Tenet
25,362 votes
8
— Great
73%
Once Upon a Time… in Hollywood
24,799 votes
8
— Great
72%
Shazam!
24,249 votes
8
— Great
82%
Eternal Sunshine of the Spotless Mind
21,354 votes
8
— Great
79%
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
21,405 votes
8
— Great
75%
X-Men
21,919 votes
8
— Great
76%
Alita: Battle Angel
21,662 votes
8
— Great
75%
The Social Network
21,557 votes
8
— Great
80%
The Big Lebowski
20,323 votes
8
— Great
68%
Annihilation
20,938 votes
8
— Great
77%
Drive
19,459 votes
8
— Great
84%
The Usual Suspects
18,564 votes
8
— Great
77%
A Star Is Born
18,715 votes
8
— Great
82%
Snatch
17,894 votes
8
— Great
75%
Avatar: The Way of Water
18,569 votes
8
— Great
67%
X-Men Origins: Wolverine
19,498 votes
8
— Great
79%
The Greatest Showman
17,779 votes
8
— Great
80%
Soul
17,552 votes
8
— Great
73%
X2
17,937 votes
8
— Great
80%
2001: A Space Odyssey
15,629 votes
8
— Great
74%
The Intern
15,884 votes
8
— Great
84%
Howl's Moving Castle
14,512 votes
8
— Great
75%
Upgrade
15,113 votes
8
— Great
86%
Spider-Man: Across the Spider-Verse
14,032 votes
8
— Great
80%
Fargo
14,532 votes
8
— Great
76%
Snowden
14,451 votes
8
— Great
75%
The Founder
14,372 votes
8
— Great
76%
Cruella
14,122 votes
8
— Great
78%
Jaws
13,894 votes
8
— Great
83%
Oldboy
13,320 votes
8
— Great
81%
Heat
13,383 votes
8
— Great
76%
BlacKkKlansman
13,849 votes
8
— Great
76%
(500) Days of Summer
13,734 votes
8
— Great
1
2
3
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup