trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
aziz 999
1
follower
Riyadh, Ar Riyāḑ
23
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
66
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
88%
The Dark Knight
74,761 votes
9
— Superb
87%
The Matrix
61,546 votes
9
— Superb
76%
Spider-Man: Homecoming
52,708 votes
9
— Superb
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,763 votes
9
— Superb
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,808 votes
9
— Superb
86%
Forrest Gump
44,141 votes
9
— Superb
86%
Pulp Fiction
43,496 votes
9
— Superb
79%
Dune
36,502 votes
9
— Superb
85%
Parasite
33,992 votes
9
— Superb
80%
Knives Out
32,669 votes
9
— Superb
81%
Spider-Man: No Way Home
31,175 votes
9
— Superb
81%
Bohemian Rhapsody
29,001 votes
9
— Superb
82%
The Truman Show
28,669 votes
9
— Superb
76%
A Quiet Place
28,381 votes
9
— Superb
76%
The Batman
26,328 votes
9
— Superb
83%
The Departed
25,329 votes
9
— Superb
78%
Toy Story 2
25,299 votes
9
— Superb
81%
1917
24,809 votes
9
— Superb
86%
Spirited Away
23,938 votes
9
— Superb
81%
The Shining
23,929 votes
9
— Superb
83%
Good Will Hunting
21,351 votes
9
— Superb
80%
Oppenheimer
21,300 votes
9
— Superb
81%
The Sixth Sense
21,250 votes
9
— Superb
88%
Schindler's List
20,984 votes
9
— Superb
85%
GoodFellas
20,537 votes
9
— Superb
82%
Reservoir Dogs
20,358 votes
9
— Superb
84%
American History X
20,226 votes
9
— Superb
79%
No Country for Old Men
19,480 votes
9
— Superb
81%
Ford v Ferrari
18,922 votes
9
— Superb
79%
Jojo Rabbit
18,845 votes
9
— Superb
73%
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)
17,699 votes
9
— Superb
72%
Game Night
17,321 votes
9
— Superb
83%
Dune: Part Two
17,237 votes
9
— Superb
82%
Amélie
14,631 votes
9
— Superb
73%
A Quiet Place Part II
13,800 votes
9
— Superb
76%
The Irishman
13,503 votes
9
— Superb
80%
The King's Speech
12,827 votes
9
— Superb
88%
12 Angry Men
12,600 votes
9
— Superb
84%
The Pianist
12,577 votes
9
— Superb
77%
Luca
11,410 votes
9
— Superb
72%
Uncut Gems
10,623 votes
9
— Superb
71%
Dumb and Dumber
10,491 votes
9
— Superb
76%
Darkest Hour
9,981 votes
9
— Superb
73%
Hugo
9,404 votes
9
— Superb
81%
Warrior
8,696 votes
9
— Superb
78%
Little Women
8,267 votes
9
— Superb
73%
The Aviator
6,773 votes
9
— Superb
66%
The Killer
6,763 votes
9
— Superb
82%
The Handmaiden
6,071 votes
9
— Superb
79%
Society of the Snow
5,530 votes
9
— Superb
77%
The Wrestler
5,277 votes
9
— Superb
79%
Chinatown
4,827 votes
9
— Superb
76%
What's Eating Gilbert Grape
3,943 votes
9
— Superb
84%
Cinema Paradiso
3,777 votes
9
— Superb
76%
Escape From Alcatraz
3,696 votes
9
— Superb
79%
The Elephant Man
3,352 votes
9
— Superb
71%
Revolutionary Road
2,984 votes
9
— Superb
80%
A Separation
2,637 votes
9
— Superb
77%
Malcolm X
2,323 votes
9
— Superb
84%
Capernaum
2,160 votes
9
— Superb
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup