Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
b0rek
0
Followers
0
Following
Omicron Persei 8
99
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
106
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
54,854 votes
9
— Superb
79%
Captain America: Civil War
57,076 votes
9
— Superb
75%
Wonder Woman
57,351 votes
9
— Superb
81%
The Martian
53,090 votes
9
— Superb
77%
Star Wars: The Force Awakens
51,609 votes
9
— Superb
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
47,314 votes
9
— Superb
79%
Mad Max: Fury Road
48,044 votes
9
— Superb
76%
Fantastic Beasts and Where to Find Them
47,174 votes
9
— Superb
79%
Zootopia
45,475 votes
9
— Superb
84%
Star Wars
42,805 votes
9
— Superb
79%
Edge of Tomorrow
40,102 votes
9
— Superb
66%
Batman v Superman: Dawn of Justice
43,823 votes
9
— Superb
86%
The Empire Strikes Back
37,815 votes
9
— Superb
83%
Return of the Jedi
33,964 votes
9
— Superb
76%
The Hunger Games: Catching Fire
34,377 votes
9
— Superb
78%
X-Men: Days of Future Past
32,311 votes
9
— Superb
77%
The Accountant
31,350 votes
9
— Superb
69%
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace
32,455 votes
9
— Superb
78%
The Hobbit: The Desolation of Smaug
30,441 votes
9
— Superb
71%
Kingsman: The Golden Circle
29,062 votes
9
— Superb
71%
Now You See Me 2
28,327 votes
9
— Superb
75%
Star Trek Beyond
26,833 votes
9
— Superb
75%
The Hobbit: The Battle of the Five Armies
25,904 votes
9
— Superb
72%
Pacific Rim
26,258 votes
9
— Superb
71%
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1
26,384 votes
9
— Superb
68%
Ghost in the Shell
26,855 votes
9
— Superb
70%
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales
26,095 votes
9
— Superb
77%
Men in Black
24,672 votes
9
— Superb
72%
The Fate of the Furious
25,095 votes
9
— Superb
74%
War for the Planet of the Apes
24,680 votes
9
— Superb
75%
Sicario
24,465 votes
9
— Superb
79%
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
21,877 votes
9
— Superb
66%
Star Wars: The Rise of Skywalker
23,668 votes
9
— Superb
73%
Looper
22,228 votes
9
— Superb
72%
Miss Peregrine's Home for Peculiar Children
21,729 votes
9
— Superb
75%
Mission: Impossible - Rogue Nation
21,258 votes
9
— Superb
68%
The Great Wall
19,902 votes
9
— Superb
77%
Minority Report
17,992 votes
9
— Superb
76%
Zodiac
16,799 votes
9
— Superb
78%
E.T. the Extra-Terrestrial
16,059 votes
9
— Superb
73%
American Made
16,102 votes
9
— Superb
65%
The Dark Tower
16,835 votes
9
— Superb
68%
Men in Black II
15,749 votes
9
— Superb
65%
San Andreas
15,845 votes
9
— Superb
73%
Real Steel
13,230 votes
9
— Superb
64%
RoboCop
13,554 votes
9
— Superb
65%
Mortal Engines
13,283 votes
9
— Superb
72%
What Happened to Monday
12,351 votes
9
— Superb
76%
Darkest Hour
10,112 votes
9
— Superb
75%
Molly's Game
10,014 votes
9
— Superb
73%
Hugo
9,563 votes
9
— Superb
71%
Money Monster
9,657 votes
9
— Superb
75%
Southpaw
8,801 votes
9
— Superb
79%
The Boy in the Striped Pyjamas
7,923 votes
9
— Superb
70%
The Mechanic
7,575 votes
9
— Superb
77%
The Fighter
6,637 votes
9
— Superb
82%
The Handmaiden
6,294 votes
9
— Superb
76%
Dark City
5,969 votes
9
— Superb
66%
Waterworld
6,228 votes
9
— Superb
71%
Alpha
5,851 votes
9
— Superb
1
2
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch