Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
El Mazaz Badr
0
Followers
0
Following
Roma
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
191
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
88%
The Dark Knight
77,027 votes
9
— Superb
85%
Interstellar
75,463 votes
9
— Superb
86%
Inception
73,888 votes
9
— Superb
87%
The Matrix
63,505 votes
9
— Superb
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
54,848 votes
9
— Superb
77%
Arrival
57,980 votes
9
— Superb
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
47,309 votes
9
— Superb
81%
Joker
48,777 votes
9
— Superb
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
46,322 votes
9
— Superb
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
48,059 votes
9
— Superb
82%
The Dark Knight Rises
47,480 votes
9
— Superb
79%
Mad Max: Fury Road
48,043 votes
9
— Superb
86%
Forrest Gump
45,475 votes
9
— Superb
84%
Django Unchained
45,877 votes
9
— Superb
91%
The Shawshank Redemption
43,956 votes
9
— Superb
86%
Pulp Fiction
44,875 votes
9
— Superb
84%
WALL·E
41,736 votes
9
— Superb
85%
Back to the Future
40,299 votes
9
— Superb
77%
Get Out
42,143 votes
9
— Superb
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
41,057 votes
9
— Superb
82%
Up
39,852 votes
9
— Superb
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
39,803 votes
9
— Superb
82%
Inglourious Basterds
38,092 votes
9
— Superb
79%
Harry Potter and the Goblet of Fire
37,780 votes
9
— Superb
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
36,109 votes
9
— Superb
78%
The Hobbit: An Unexpected Journey
36,904 votes
9
— Superb
85%
Parasite
35,344 votes
9
— Superb
80%
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
35,372 votes
9
— Superb
78%
Harry Potter and the Order of the Phoenix
35,805 votes
9
— Superb
78%
Harry Potter and the Half-Blood Prince
35,077 votes
9
— Superb
81%
Shutter Island
33,880 votes
9
— Superb
82%
Jurassic Park
33,554 votes
9
— Superb
79%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1
34,106 votes
9
— Superb
79%
Shrek
31,128 votes
9
— Superb
77%
Home Alone
31,318 votes
9
— Superb
77%
Ex Machina
31,445 votes
9
— Superb
85%
The Silence of the Lambs
29,584 votes
9
— Superb
78%
The Hobbit: The Desolation of Smaug
30,436 votes
9
— Superb
81%
Bohemian Rhapsody
29,463 votes
9
— Superb
75%
Gravity
30,302 votes
9
— Superb
77%
The Hateful Eight
28,622 votes
9
— Superb
85%
Saving Private Ryan
27,098 votes
9
— Superb
81%
Catch Me If You Can
27,101 votes
9
— Superb
75%
Spider-Man
27,358 votes
9
— Superb
84%
Whiplash
25,612 votes
9
— Superb
86%
Spirited Away
24,832 votes
9
— Superb
76%
300
25,735 votes
9
— Superb
75%
The Hobbit: The Battle of the Five Armies
25,902 votes
9
— Superb
81%
The Shining
24,673 votes
9
— Superb
74%
I Am Legend
25,615 votes
9
— Superb
77%
Men in Black
24,670 votes
9
— Superb
70%
Prometheus
25,627 votes
9
— Superb
75%
Sicario
24,464 votes
9
— Superb
72%
10 Cloverfield Lane
25,015 votes
9
— Superb
74%
Pirates of the Caribbean: At World's End
23,255 votes
9
— Superb
82%
Reservoir Dogs
20,921 votes
9
— Superb
85%
The Intouchables
20,088 votes
9
— Superb
76%
Ice Age
21,136 votes
9
— Superb
75%
Shrek 2
21,035 votes
9
— Superb
79%
Donnie Darko
20,472 votes
9
— Superb
1
2
3
4
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch