trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Daley
VIP
8
57
followers
Midwest USA
32
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
244
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
5
82%
Deadpool
108,363 votes
7
— Good
87%
The Matrix
61,337 votes
7
— Good
86%
Forrest Gump
43,973 votes
7
— Good
91%
The Shawshank Redemption
42,407 votes
7
— Good
85%
Star Wars
41,714 votes
7
— Good
77%
Get Out
40,951 votes
7
— Good
86%
The Empire Strikes Back
36,865 votes
7
— Good
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
36,028 votes
7
— Good
84%
Return of the Jedi
33,154 votes
7
— Good
73%
The Secret Life of Pets
32,215 votes
7
— Good
79%
Ratatouille
30,642 votes
7
— Good
88%
The Godfather
28,326 votes
7
— Good
69%
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace
31,686 votes
7
— Good
85%
The Silence of the Lambs
28,527 votes
7
— Good
81%
Bohemian Rhapsody
28,931 votes
7
— Good
76%
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith
29,192 votes
7
— Good
81%
Kill Bill: Vol. 1
27,634 votes
7
— Good
70%
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones
28,527 votes
7
— Good
75%
Spider-Man
26,467 votes
7
— Good
83%
Raiders of the Lost Ark
25,099 votes
7
— Good
81%
Back to the Future Part II
24,194 votes
7
— Good
71%
The Boss Baby
25,189 votes
7
— Good
83%
Hidden Figures
23,133 votes
7
— Good
77%
Men in Black
23,955 votes
7
— Good
74%
Brave
24,047 votes
7
— Good
80%
Aladdin
22,930 votes
7
— Good
80%
The Terminator
22,752 votes
7
— Good
85%
GoodFellas
20,433 votes
7
— Good
73%
Looper
21,732 votes
7
— Good
63%
Assassin's Creed
23,404 votes
7
— Good
72%
Miss Peregrine's Home for Peculiar Children
21,456 votes
7
— Good
80%
Kill Bill: Vol. 2
20,409 votes
7
— Good
79%
Ghostbusters
20,359 votes
7
— Good
76%
Ice Age
20,619 votes
7
— Good
79%
Donnie Darko
19,887 votes
7
— Good
70%
Warcraft
21,199 votes
7
— Good
76%
Kung Fu Panda
20,139 votes
7
— Good
79%
Beauty and the Beast
19,642 votes
7
— Good
78%
Back to the Future Part III
19,693 votes
7
— Good
69%
Charlie and the Chocolate Factory
18,229 votes
7
— Good
83%
Scarface
16,184 votes
7
— Good
73%
Madagascar
16,924 votes
7
— Good
67%
Alice in Wonderland
16,627 votes
7
— Good
80%
Pan's Labyrinth
15,121 votes
7
— Good
73%
Frozen II
14,997 votes
7
— Good
68%
Men in Black II
15,343 votes
7
— Good
78%
Jaws
13,957 votes
7
— Good
75%
Saw
14,222 votes
7
— Good
72%
The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe
14,261 votes
7
— Good
79%
The Breakfast Club
13,356 votes
7
— Good
70%
Bruce Almighty
14,040 votes
7
— Good
73%
The Croods
13,753 votes
7
— Good
71%
The Good Dinosaur
13,816 votes
7
— Good
75%
Megamind
13,388 votes
7
— Good
68%
Night at the Museum
13,529 votes
7
— Good
74%
Kung Fu Panda 2
12,793 votes
7
— Good
75%
Storks
12,374 votes
7
— Good
76%
Raya and the Last Dragon
12,240 votes
7
— Good
70%
Bolt
12,495 votes
7
— Good
71%
National Treasure
12,246 votes
7
— Good
1
2
3
4
5
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup