trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Benjamin Miller
VIP
11
0
followers
Coon Rapids, Minnesota
32
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
44
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
10 - Totally Ninja!
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
86%
Inception
71,693 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
52,984 votes
10
— Totally Ninja!
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,736 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Up
38,871 votes
10
— Totally Ninja!
84%
The Lion King
37,382 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Toy Story
36,559 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Dune
36,449 votes
10
— Totally Ninja!
80%
The Incredibles
35,911 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
35,125 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Shrek
30,281 votes
10
— Totally Ninja!
83%
The Prestige
29,255 votes
10
— Totally Ninja!
82%
How to Train Your Dragon
28,814 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Toy Story 3
28,082 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Tangled
26,148 votes
10
— Totally Ninja!
76%
300
25,115 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Brave
24,086 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Incredibles 2
23,406 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Oppenheimer
21,234 votes
10
— Totally Ninja!
75%
The Social Network
21,689 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Trolls
20,497 votes
10
— Totally Ninja!
80%
American Beauty
18,920 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Dune: Part Two
17,098 votes
10
— Totally Ninja!
80%
The Nightmare Before Christmas
17,045 votes
10
— Totally Ninja!
80%
The Perks of Being a Wallflower
14,412 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Pitch Perfect
14,750 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Elf
14,560 votes
10
— Totally Ninja!
65%
This Is the End
14,590 votes
10
— Totally Ninja!
82%
The Princess Bride
12,007 votes
10
— Totally Ninja!
77%
The Fault in Our Stars
12,066 votes
10
— Totally Ninja!
70%
How the Grinch Stole Christmas
12,495 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Cloverfield
12,267 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Super 8
11,487 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Moneyball
10,437 votes
10
— Totally Ninja!
79%
National Lampoon's Christmas Vacation
10,173 votes
10
— Totally Ninja!
78%
The Blind Side
10,139 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Big Fish
9,302 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street
8,363 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Seven Pounds
7,088 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Step Brothers
7,276 votes
10
— Totally Ninja!
62%
Abraham Lincoln: Vampire Hunter
6,809 votes
10
— Totally Ninja!
65%
Hot Tub Time Machine
6,181 votes
10
— Totally Ninja!
69%
What If
3,063 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Stuck in Love
2,190 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Hamilton's America
117 votes
10
— Totally Ninja!
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup