trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
billerr
VIP
5
1
follower
Athens, Greece
36
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
117
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
10 - Totally Ninja!
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
52,966 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Wolf of Wall Street
49,162 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,588 votes
10
— Totally Ninja!
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,725 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,769 votes
10
— Totally Ninja!
84%
WALL·E
40,559 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
39,888 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Finding Nemo
39,429 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
38,664 votes
10
— Totally Ninja!
84%
The Lion King
37,370 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Toy Story
36,548 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Toy Story 3
28,077 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Blade Runner
27,155 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Toy Story 2
25,275 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Spirited Away
23,906 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Fifth Element
23,673 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Eternal Sunshine of the Spotless Mind
21,511 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Sixth Sense
21,235 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Donnie Darko
19,947 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Black Swan
18,586 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Charlie and the Chocolate Factory
18,263 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Groundhog Day
17,425 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Jumanji
17,114 votes
10
— Totally Ninja!
80%
The Nightmare Before Christmas
17,042 votes
10
— Totally Ninja!
80%
12 Years a Slave
16,761 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Unbreakable
16,599 votes
10
— Totally Ninja!
80%
2001: A Space Odyssey
15,739 votes
10
— Totally Ninja!
72%
The Mask
15,458 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Constantine
15,444 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Mulan
15,433 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Sin City
15,261 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Pan's Labyrinth
15,162 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Cast Away
15,071 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Edward Scissorhands
14,808 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Howl's Moving Castle
14,631 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Amélie
14,627 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Bruce Almighty
14,076 votes
10
— Totally Ninja!
76%
(500) Days of Summer
13,813 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Oldboy
13,440 votes
10
— Totally Ninja!
74%
The Devil Wears Prada
13,238 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Princess Mononoke
12,326 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Beetlejuice
12,246 votes
10
— Totally Ninja!
68%
Salt
11,932 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Coraline
11,617 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Juno
11,189 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Little Miss Sunshine
10,152 votes
10
— Totally Ninja!
77%
In Bruges
10,103 votes
10
— Totally Ninja!
76%
The Others
9,472 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Big Fish
9,302 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Pocahontas
8,710 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Sleepy Hollow
8,570 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Lady and the Tramp
8,005 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Mulholland Drive
7,891 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Matilda
7,803 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Austin Powers: The Spy Who Shagged Me
7,467 votes
10
— Totally Ninja!
65%
The Blair Witch Project
7,456 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Death Proof
6,914 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Ponyo
6,701 votes
10
— Totally Ninja!
72%
The Hunchback of Notre Dame
6,537 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Citizen Kane
6,145 votes
10
— Totally Ninja!
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup