Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
lucifr
1
Follower
0
Following
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
56
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
82%
Guardians of the Galaxy
98,835 votes
8
— Great
88%
The Dark Knight
77,074 votes
8
— Great
80%
Logan
62,346 votes
8
— Great
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
58,470 votes
8
— Great
81%
The Wolf of Wall Street
50,865 votes
8
— Great
86%
Forrest Gump
45,498 votes
8
— Great
84%
Django Unchained
45,913 votes
8
— Great
91%
The Shawshank Redemption
43,984 votes
8
— Great
79%
Rogue One: A Star Wars Story
47,095 votes
8
— Great
80%
Inside Out
46,200 votes
8
— Great
78%
Deadpool 2
42,944 votes
8
— Great
81%
Monsters, Inc.
36,953 votes
8
— Great
77%
Blade Runner 2049
33,057 votes
8
— Great
77%
Ex Machina
31,456 votes
8
— Great
75%
Gravity
30,318 votes
8
— Great
77%
The Hateful Eight
28,635 votes
8
— Great
75%
Sicario
24,478 votes
8
— Great
74%
Brave
24,527 votes
8
— Great
79%
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
21,888 votes
8
— Great
78%
Scott Pilgrim vs. the World
19,953 votes
8
— Great
79%
Jojo Rabbit
19,342 votes
8
— Great
77%
Black Swan
19,091 votes
8
— Great
76%
Silver Linings Playbook
18,290 votes
8
— Great
77%
Life of Pi
17,946 votes
8
— Great
85%
Spider-Man: Across the Spider-Verse
15,591 votes
8
— Great
70%
Us
15,831 votes
8
— Great
75%
Predestination
14,591 votes
8
— Great
72%
Nocturnal Animals
14,943 votes
8
— Great
75%
Hell or High Water
14,589 votes
8
— Great
76%
(500) Days of Summer
14,260 votes
8
— Great
71%
Midsommar
14,300 votes
8
— Great
80%
Dallas Buyers Club
13,400 votes
8
— Great
80%
The King's Speech
13,054 votes
8
— Great
73%
Lady Bird
13,004 votes
8
— Great
76%
Moneyball
10,779 votes
8
— Great
72%
Uncut Gems
10,951 votes
8
— Great
68%
The Lobster
10,599 votes
8
— Great
78%
Little Women
8,469 votes
8
— Great
68%
Enemy
7,852 votes
8
— Great
73%
The Disaster Artist
7,158 votes
8
— Great
80%
Memories of Murder
5,324 votes
8
— Great
74%
Anatomy of a Fall
5,367 votes
8
— Great
83%
Hamilton
4,674 votes
8
— Great
73%
Blue Is the Warmest Color
4,875 votes
8
— Great
74%
The Fabelmans
4,220 votes
8
— Great
74%
Eighth Grade
3,638 votes
8
— Great
75%
The Iron Claw
3,580 votes
8
— Great
72%
Only Lovers Left Alive
3,050 votes
8
— Great
75%
Aftersun
2,873 votes
8
— Great
80%
A Separation
2,712 votes
8
— Great
59%
Love
2,930 votes
8
— Great
78%
Perfect Days
1,996 votes
8
— Great
81%
Yojimbo
1,890 votes
8
— Great
77%
Mother
1,749 votes
8
— Great
80%
Tokyo Story
1,076 votes
8
— Great
77%
Our Little Sister
591 votes
8
— Great
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch