trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Bjarne Castelein
7
followers
Zwevezele, Belgium
24
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
43
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
10 - Totally Ninja!
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
95%
Throwback Thursday
4 votes
10
— Totally Ninja!
91%
The Shawshank Redemption
42,495 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Pulp Fiction
43,393 votes
10
— Totally Ninja!
86%
The Green Mile
26,420 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Forrest Gump
44,044 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Back to the Future
39,077 votes
10
— Totally Ninja!
85%
GoodFellas
20,485 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Interstellar
72,309 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Saving Private Ryan
26,259 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Inglourious Basterds
36,838 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Hachi: A Dog's Tale
7,020 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Wonder
10,991 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Joker
46,811 votes
10
— Totally Ninja!
81%
1917
24,753 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Martian
51,635 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Wolf of Wall Street
49,120 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Downfall
6,141 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
21,469 votes
10
— Totally Ninja!
78%
The Gentlemen
16,343 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Don't Shoot
93 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Life of Pi
17,557 votes
10
— Totally Ninja!
76%
The Terminal
12,650 votes
10
— Totally Ninja!
76%
The Conjuring
18,874 votes
10
— Totally Ninja!
76%
The Two Popes
4,581 votes
10
— Totally Ninja!
76%
The Boat That Rocked
2,773 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Deepwater Horizon
17,439 votes
10
— Totally Ninja!
75%
The Secret Life of Walter Mitty
13,518 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Midnight in Paris
8,563 votes
10
— Totally Ninja!
75%
The Way Way Back
3,844 votes
10
— Totally Ninja!
74%
The Intern
15,937 votes
10
— Totally Ninja!
74%
The Last Castle
1,964 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Priest Daens
95 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Seven Years in Tibet
3,080 votes
10
— Totally Ninja!
72%
It's Kind of a Funny Story
3,874 votes
10
— Totally Ninja!
71%
The Forgotten Battle
1,300 votes
10
— Totally Ninja!
71%
No Escape
5,366 votes
10
— Totally Ninja!
70%
The Da Vinci Code
15,111 votes
10
— Totally Ninja!
68%
The Family
4,961 votes
10
— Totally Ninja!
66%
The Internship
9,799 votes
10
— Totally Ninja!
66%
Cargo
2,918 votes
10
— Totally Ninja!
65%
As Above, So Below
4,881 votes
10
— Totally Ninja!
65%
Blood & Gold
754 votes
10
— Totally Ninja!
62%
Frozen
2,277 votes
10
— Totally Ninja!
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup