trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
WhiteBlack
1
follower
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
85
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
86%
Inception
71,736 votes
9
— Superb
87%
The Matrix
61,549 votes
9
— Superb
78%
Avatar
60,042 votes
9
— Superb
79%
Captain America: Civil War
55,954 votes
9
— Superb
79%
John Wick
51,219 votes
9
— Superb
79%
Moana
48,975 votes
9
— Superb
84%
Avengers: Endgame
48,846 votes
9
— Superb
77%
John Wick: Chapter 2
48,383 votes
9
— Superb
75%
Avengers: Age of Ultron
47,100 votes
9
— Superb
81%
Joker
46,913 votes
9
— Superb
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,632 votes
9
— Superb
80%
Zootopia
44,639 votes
9
— Superb
91%
The Shawshank Redemption
42,582 votes
9
— Superb
77%
Get Out
41,097 votes
9
— Superb
78%
Kingsman: The Secret Service
40,756 votes
9
— Superb
84%
WALL·E
40,600 votes
9
— Superb
79%
Deadpool 2
40,571 votes
9
— Superb
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
39,929 votes
9
— Superb
76%
Baby Driver
39,820 votes
9
— Superb
85%
Back to the Future
39,159 votes
9
— Superb
82%
Up
38,893 votes
9
— Superb
82%
Inglourious Basterds
36,921 votes
9
— Superb
79%
Harry Potter and the Goblet of Fire
36,773 votes
9
— Superb
80%
The Incredibles
35,934 votes
9
— Superb
78%
Harry Potter and the Order of the Phoenix
34,875 votes
9
— Superb
78%
Harry Potter and the Half-Blood Prince
34,156 votes
9
— Superb
76%
Spider-Man: Far From Home
33,246 votes
9
— Superb
79%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1
33,221 votes
9
— Superb
80%
Gone Girl
32,729 votes
9
— Superb
81%
Shutter Island
32,681 votes
9
— Superb
84%
Coco
31,624 votes
9
— Superb
81%
Spider-Man: No Way Home
31,177 votes
9
— Superb
78%
Titanic
30,793 votes
9
— Superb
81%
The Imitation Game
30,658 votes
9
— Superb
70%
Man of Steel
30,511 votes
9
— Superb
75%
Dunkirk
30,409 votes
9
— Superb
83%
The Prestige
29,275 votes
9
— Superb
74%
It
29,124 votes
9
— Superb
71%
Kingsman: The Golden Circle
28,462 votes
9
— Superb
76%
John Wick: Chapter 3 - Parabellum
28,027 votes
9
— Superb
76%
The Batman
26,332 votes
9
— Superb
72%
Tenet
25,580 votes
9
— Superb
77%
Zombieland
25,529 votes
9
— Superb
85%
Terminator 2: Judgment Day
25,364 votes
9
— Superb
82%
Top Gun: Maverick
25,058 votes
9
— Superb
81%
1917
24,814 votes
9
— Superb
77%
Incredibles 2
23,421 votes
9
— Superb
80%
Star Trek
23,206 votes
9
— Superb
79%
Her
23,175 votes
9
— Superb
79%
Everything Everywhere All at Once
22,839 votes
9
— Superb
76%
Alita: Battle Angel
21,778 votes
9
— Superb
69%
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald
21,611 votes
9
— Superb
79%
Casino Royale
21,308 votes
9
— Superb
81%
Oppenheimer
21,304 votes
9
— Superb
76%
Nobody
19,334 votes
9
— Superb
76%
The Conjuring
18,912 votes
9
— Superb
74%
No Time to Die
18,053 votes
9
— Superb
77%
Zack Snyder's Justice League
16,970 votes
9
— Superb
75%
Source Code
16,861 votes
9
— Superb
73%
Ralph Breaks the Internet
15,694 votes
9
— Superb
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup