trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
WhiteBlack
1
follower
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
281
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
5
91%
The Shawshank Redemption
42,590 votes
9
— Superb
88%
The Godfather
28,446 votes
2
— Terrible
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,778 votes
10
— Totally Ninja!
88%
The Dark Knight
74,778 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Matrix
61,566 votes
9
— Superb
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
53,028 votes
10
— Totally Ninja!
87%
Fight Club
49,518 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Pulp Fiction
43,516 votes
8
— Great
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
36,182 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Inception
71,750 votes
9
— Superb
86%
Forrest Gump
44,153 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Back to the Future
39,168 votes
9
— Superb
85%
Interstellar
72,497 votes
10
— Totally Ninja!
85%
12th Fail
700 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Saving Private Ryan
26,338 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Parasite
34,006 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Gladiator
32,654 votes
8
— Great
85%
Terminator 2: Judgment Day
25,369 votes
9
— Superb
84%
Avengers: Infinity War
56,136 votes
10
— Totally Ninja!
84%
WALL·E
40,612 votes
9
— Superb
84%
Avengers: Endgame
48,855 votes
9
— Superb
84%
Coco
31,628 votes
9
— Superb
83%
The Prestige
29,281 votes
9
— Superb
83%
The Departed
25,339 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Hacksaw Ridge
30,667 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Guardians of the Galaxy
96,486 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Inglourious Basterds
36,933 votes
9
— Superb
82%
Deadpool
108,673 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Toy Story
36,587 votes
8
— Great
82%
Up
38,908 votes
9
— Superb
82%
Gangs of Wasseypur - Part 2
413 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
35,153 votes
10
— Totally Ninja!
82%
The Truman Show
28,682 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Laapataa Ladies
409 votes
9
— Superb
82%
The Dark Knight Rises
46,202 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Top Gun: Maverick
25,073 votes
9
— Superb
81%
Shutter Island
32,691 votes
9
— Superb
81%
Catch Me If You Can
26,290 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Avengers
65,415 votes
8
— Great
81%
Batman Begins
42,115 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Finding Nemo
39,467 votes
8
— Great
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
38,713 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Joker
46,921 votes
9
— Superb
81%
Togo
3,671 votes
9
— Superb
81%
Spider-Man: No Way Home
31,182 votes
9
— Superb
81%
1917
24,820 votes
9
— Superb
81%
Jai Bhim
499 votes
9
— Superb
81%
The Martian
51,737 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Imitation Game
30,662 votes
9
— Superb
81%
The Wolf of Wall Street
49,228 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Pursuit of Happyness
12,746 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Zindagi Na Milegi Dobara
782 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Toy Story 3
28,106 votes
8
— Great
81%
Iron Man
53,973 votes
8
— Great
80%
Oppenheimer
21,316 votes
9
— Superb
80%
Soorarai Pottru
295 votes
9
— Superb
80%
Million Dollar Baby
11,057 votes
9
— Superb
80%
The Incredibles
35,941 votes
9
— Superb
80%
Big Hero 6
34,352 votes
10
— Totally Ninja!
80%
The Terminator
22,847 votes
8
— Great
1
2
3
4
5
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup