trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
BobDylan1982
0
followers
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
847
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
13
14
15
88%
The Dark Knight
74,937 votes
7
— Good
85%
Interstellar
72,741 votes
7
— Good
85%
Saving Private Ryan
26,394 votes
7
— Good
85%
Parasite
34,113 votes
7
— Good
84%
Django Unchained
44,688 votes
7
— Good
84%
Coco
31,696 votes
7
— Good
83%
Hidden Figures
23,226 votes
7
— Good
82%
Braveheart
18,694 votes
7
— Good
82%
Monty Python and the Holy Grail
12,521 votes
7
— Good
81%
Sing Your Song
28 votes
7
— Good
81%
Once Upon a Time in America
5,258 votes
7
— Good
81%
Louis C.K.: Oh My God
795 votes
7
— Good
81%
Akira
8,563 votes
7
— Good
81%
Castle in the Sky
6,073 votes
7
— Good
81%
The Martian
51,839 votes
7
— Good
81%
The Imitation Game
30,712 votes
7
— Good
81%
Bohemian Rhapsody
29,040 votes
7
— Good
80%
12 Years a Slave
16,801 votes
7
— Good
80%
Some Like It Hot
3,878 votes
7
— Good
80%
Dial M for Murder
2,958 votes
7
— Good
80%
Judgment at Nuremberg
986 votes
7
— Good
80%
Double Indemnity
2,128 votes
7
— Good
80%
A Secret Love
273 votes
7
— Good
80%
Aladdin
23,026 votes
7
— Good
80%
The Incredibles
36,010 votes
7
— Good
80%
Vertigo
6,527 votes
7
— Good
80%
Big Hero 6
34,406 votes
7
— Good
80%
Star Trek
23,246 votes
7
— Good
80%
Knives Out
32,754 votes
7
— Good
80%
Soul
17,745 votes
7
— Good
80%
Fassbinder
4 votes
7
— Good
80%
I Could Go on Singing
15 votes
7
— Good
79%
Hoop Dreams
533 votes
7
— Good
79%
The 400 Blows
1,805 votes
7
— Good
79%
National Lampoon's Christmas Vacation
10,186 votes
7
— Good
79%
Wild Tales
5,131 votes
7
— Good
79%
The Bourne Ultimatum
18,229 votes
7
— Good
79%
Apollo 13
9,856 votes
7
— Good
79%
Dog Day Afternoon
3,783 votes
7
— Good
79%
Network
2,451 votes
7
— Good
79%
A Christmas Story
4,877 votes
7
— Good
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,322 votes
7
— Good
78%
RBG
684 votes
7
— Good
78%
The Longest Day
1,327 votes
7
— Good
78%
Shoplifters
2,831 votes
7
— Good
78%
Gone with the Wind
4,316 votes
7
— Good
78%
Kingsman: The Secret Service
40,829 votes
7
— Good
78%
Stalker
2,426 votes
7
— Good
78%
The Bourne Supremacy
17,509 votes
7
— Good
78%
Toy Story 2
25,353 votes
7
— Good
78%
Monster
874 votes
7
— Good
78%
Train to Busan
14,946 votes
7
— Good
78%
It Happened One Night
1,526 votes
7
— Good
78%
The Exorcist
10,495 votes
7
— Good
78%
Edward Scissorhands
14,842 votes
7
— Good
78%
Being There
1,195 votes
7
— Good
78%
Charade
1,568 votes
7
— Good
78%
Straight Outta Compton
10,364 votes
7
— Good
78%
Nuts in May
39 votes
7
— Good
78%
Control
1,168 votes
7
— Good
1
2
3
13
14
15
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup