Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Bowtie Guy
VIP
4
1
Follower
0
Following
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
265
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
5
85%
Interstellar
75,474 votes
7
— Good
86%
Inception
73,893 votes
7
— Good
78%
Doctor Strange
67,310 votes
7
— Good
64%
Suicide Squad
59,660 votes
7
— Good
76%
Spider-Man: Homecoming
53,861 votes
7
— Good
77%
John Wick: Chapter 2
49,419 votes
7
— Good
76%
Fantastic Beasts and Where to Find Them
47,174 votes
7
— Good
79%
Rogue One: A Star Wars Story
47,080 votes
7
— Good
74%
Ant-Man
45,331 votes
7
— Good
78%
Captain America: The Winter Soldier
45,151 votes
7
— Good
66%
Batman v Superman: Dawn of Justice
43,823 votes
7
— Good
73%
Passengers
42,819 votes
7
— Good
73%
Iron Man 2
41,245 votes
7
— Good
79%
Edge of Tomorrow
40,102 votes
7
— Good
82%
Up
39,856 votes
7
— Good
71%
X-Men: Apocalypse
37,724 votes
7
— Good
71%
Captain Marvel
36,005 votes
7
— Good
72%
Star Wars: The Last Jedi
34,728 votes
7
— Good
70%
Venom
34,513 votes
7
— Good
76%
Spider-Man: Far From Home
34,085 votes
7
— Good
80%
Knives Out
33,706 votes
7
— Good
74%
Split
33,216 votes
7
— Good
66%
Justice League
32,028 votes
7
— Good
72%
Ant-Man and the Wasp
30,683 votes
7
— Good
71%
World War Z
30,343 votes
7
— Good
76%
A Quiet Place
29,757 votes
7
— Good
67%
Lucy
29,644 votes
7
— Good
71%
Kingsman: The Golden Circle
29,062 votes
7
— Good
68%
Ghost in the Shell
26,855 votes
7
— Good
75%
Star Trek Beyond
26,833 votes
7
— Good
72%
Pacific Rim
26,258 votes
7
— Good
70%
Prometheus
25,627 votes
7
— Good
79%
Everything Everywhere All at Once
24,010 votes
7
— Good
74%
The Hitman's Bodyguard
23,905 votes
7
— Good
77%
Mission: Impossible - Fallout
22,763 votes
7
— Good
74%
The Jungle Book
22,405 votes
7
— Good
71%
Doctor Strange in the Multiverse of Madness
22,271 votes
7
— Good
76%
The Equalizer
21,810 votes
7
— Good
70%
Warcraft
21,506 votes
7
— Good
73%
Maleficent
21,484 votes
7
— Good
70%
Don't Look Up
20,103 votes
7
— Good
64%
Eternals
19,662 votes
7
— Good
69%
Bird Box
19,158 votes
7
— Good
77%
A Star Is Born
19,070 votes
7
— Good
70%
The Legend of Tarzan
18,054 votes
7
— Good
63%
Venom: Let There Be Carnage
17,562 votes
7
— Good
73%
Top Gun
17,557 votes
7
— Good
73%
The Equalizer 2
16,856 votes
7
— Good
67%
Uncharted
16,533 votes
7
— Good
70%
Mr. & Mrs. Smith
16,397 votes
7
— Good
73%
American Made
16,102 votes
7
— Good
72%
Glass Onion: A Knives Out Mystery
16,079 votes
7
— Good
72%
Bumblebee
15,959 votes
7
— Good
65%
San Andreas
15,845 votes
7
— Good
75%
Upgrade
15,637 votes
7
— Good
68%
Godzilla vs. Kong
15,491 votes
7
— Good
68%
Terminator: Dark Fate
14,973 votes
7
— Good
70%
Red Sparrow
14,839 votes
7
— Good
67%
Bright
14,828 votes
7
— Good
75%
The Founder
14,671 votes
7
— Good
1
2
3
4
5
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch