trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Richard Plant
5
followers
BURNTWOOD, Staffordshire uk
37
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
98
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
85%
Interstellar
72,456 votes
8
— Great
81%
The Avengers
65,378 votes
8
— Great
79%
Mad Max: Fury Road
46,275 votes
8
— Great
79%
Edge of Tomorrow
39,100 votes
8
— Great
82%
Inglourious Basterds
36,905 votes
8
— Great
80%
The Incredibles
35,921 votes
8
— Great
82%
Jurassic Park
32,615 votes
8
— Great
79%
Ratatouille
30,759 votes
8
— Great
70%
Man of Steel
30,500 votes
8
— Great
81%
Kill Bill: Vol. 1
27,722 votes
8
— Great
82%
Die Hard
27,247 votes
8
— Great
85%
Saving Private Ryan
26,313 votes
8
— Great
75%
The Matrix Reloaded
26,234 votes
8
— Great
80%
Aladdin
22,982 votes
8
— Great
85%
GoodFellas
20,525 votes
8
— Great
80%
Kill Bill: Vol. 2
20,477 votes
8
— Great
79%
Beauty and the Beast
19,673 votes
8
— Great
79%
Shaun of the Dead
19,631 votes
8
— Great
73%
I, Robot
20,480 votes
8
— Great
82%
Braveheart
18,645 votes
8
— Great
77%
Life of Pi
17,571 votes
8
— Great
79%
Hot Fuzz
16,945 votes
8
— Great
81%
Gran Torino
15,917 votes
8
— Great
71%
22 Jump Street
16,872 votes
8
— Great
67%
Alice in Wonderland
16,670 votes
8
— Great
73%
A Bug's Life
15,956 votes
8
— Great
62%
2012
16,910 votes
8
— Great
76%
The Little Mermaid
14,914 votes
8
— Great
75%
Superbad
14,781 votes
8
— Great
68%
Men in Black II
15,377 votes
8
— Great
69%
The Lost World: Jurassic Park
14,845 votes
8
— Great
73%
The Croods
13,769 votes
8
— Great
75%
Megamind
13,432 votes
8
— Great
80%
The Goonies
12,685 votes
8
— Great
82%
Monty Python and the Holy Grail
12,481 votes
8
— Great
69%
Fast & Furious
13,543 votes
8
— Great
70%
Bolt
12,519 votes
8
— Great
73%
Bad Boys
12,080 votes
8
— Great
74%
127 Hours
10,829 votes
8
— Great
72%
Rango
10,555 votes
8
— Great
70%
Ace Ventura: Pet Detective
10,635 votes
8
— Great
70%
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan
10,480 votes
8
— Great
73%
8 Mile
10,013 votes
8
— Great
67%
Shrek Forever After
10,415 votes
8
— Great
72%
Anchorman: The Legend of Ron Burgundy
9,845 votes
8
— Great
63%
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2
10,452 votes
8
— Great
68%
Ice Age: Continental Drift
9,916 votes
8
— Great
69%
Puss in Boots
9,696 votes
8
— Great
74%
The Princess and the Frog
9,329 votes
8
— Great
66%
The Lone Ranger
9,718 votes
8
— Great
69%
Space Jam
9,456 votes
8
— Great
70%
Madagascar 3: Europe's Most Wanted
9,384 votes
8
— Great
78%
Fantastic Mr. Fox
8,462 votes
8
— Great
64%
Dark Shadows
9,027 votes
8
— Great
74%
Lady and the Tramp
8,006 votes
8
— Great
72%
Bambi
7,863 votes
8
— Great
62%
Clash of the Titans
8,407 votes
8
— Great
65%
Night at the Museum: Battle of the Smithsonian
7,816 votes
8
— Great
72%
Dumbo
7,390 votes
8
— Great
63%
AVP: Alien vs. Predator
7,814 votes
8
— Great
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup