trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Richard Plant
5
followers
BURNTWOOD, Staffordshire uk
37
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
318
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
5
6
91%
The Shawshank Redemption
42,240 votes
10
— Totally Ninja!
88%
The Godfather
28,194 votes
9
— Superb
88%
The Dark Knight
74,305 votes
9
— Superb
88%
Schindler's List
20,835 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Godfather: Part II
17,813 votes
9
— Superb
87%
The Matrix
61,102 votes
10
— Totally Ninja!
87%
Fight Club
49,111 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Pulp Fiction
43,153 votes
10
— Totally Ninja!
86%
The Green Mile
26,284 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Inception
71,293 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Forrest Gump
43,828 votes
10
— Totally Ninja!
85%
GoodFellas
20,350 votes
8
— Great
85%
Interstellar
71,836 votes
8
— Great
85%
Se7en
34,095 votes
10
— Totally Ninja!
85%
The Good, the Bad and the Ugly
11,009 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Saving Private Ryan
26,058 votes
8
— Great
84%
The Lion King
37,183 votes
10
— Totally Ninja!
84%
WALL·E
40,325 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Django Unchained
44,317 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Foo Fighters - Everywhere But Home
8 votes
9
— Superb
83%
Memento
25,662 votes
9
— Superb
83%
Scarface
16,114 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Inglourious Basterds
36,645 votes
8
— Great
82%
Deadpool
108,134 votes
7
— Good
82%
Die Hard
27,085 votes
8
— Great
82%
Snatch
17,887 votes
9
— Superb
82%
Jurassic Park
32,357 votes
8
— Great
82%
Reservoir Dogs
20,213 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Up
38,631 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Braveheart
18,541 votes
8
— Great
82%
Eternal Sunshine of the Spotless Mind
21,344 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Monty Python and the Holy Grail
12,400 votes
8
— Great
82%
Lock, Stock and Two Smoking Barrels
10,880 votes
10
— Totally Ninja!
82%
How to Train Your Dragon
28,649 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Monsters, Inc.
35,831 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Avenged Sevenfold: Live in the LBC
18 votes
9
— Superb
81%
The Avengers
65,056 votes
8
— Great
81%
The Sixth Sense
21,120 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Song of the Sea
2,991 votes
8
— Great
81%
Gran Torino
15,822 votes
8
— Great
81%
Finding Nemo
39,224 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Kill Bill: Vol. 1
27,511 votes
8
— Great
81%
For a Few Dollars More
4,717 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Toy Story 3
27,927 votes
7
— Good
80%
Inside Out
43,015 votes
9
— Superb
80%
The Goonies
12,595 votes
8
— Great
80%
The Nightmare Before Christmas
16,952 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Aladdin
22,854 votes
8
— Great
80%
The Incredibles
35,723 votes
8
— Great
80%
Big Hero 6
34,203 votes
9
— Superb
80%
Kill Bill: Vol. 2
20,327 votes
8
— Great
80%
Groundhog Day
17,313 votes
9
— Superb
80%
World of Tomorrow
676 votes
7
— Good
80%
Into the Wild
12,582 votes
9
— Superb
79%
Tombstone
4,866 votes
8
— Great
79%
Beauty and the Beast
19,586 votes
8
— Great
79%
Donnie Darko
19,797 votes
9
— Superb
79%
Shaun of the Dead
19,504 votes
8
— Great
79%
To Kill a Mockingbird
3,887 votes
9
— Superb
79%
Ponyo
6,655 votes
6
— Fair
1
2
3
4
5
6
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup