trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Brighton Guy
0
followers
Berlin
40
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
170
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
83%
Psycho
11,510 votes
7
— Good
82%
Casablanca
7,427 votes
7
— Good
81%
Wonder
11,010 votes
7
— Good
81%
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb
7,349 votes
7
— Good
81%
CODA
5,586 votes
7
— Good
81%
Iron Man
53,963 votes
7
— Good
80%
Vertigo
6,504 votes
7
— Good
80%
Short Term 12
2,797 votes
7
— Good
79%
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
21,497 votes
7
— Good
79%
God's Own Country
1,383 votes
7
— Good
78%
The Mitchells vs. the Machines
7,614 votes
7
— Good
78%
The Straight Story
1,460 votes
7
— Good
78%
Despicable Me
32,583 votes
7
— Good
78%
Wreck-It Ralph
28,452 votes
7
— Good
77%
Planes, Trains and Automobiles
4,607 votes
7
— Good
77%
Harold and Maude
1,385 votes
7
— Good
76%
The Whale
7,747 votes
7
— Good
76%
Night of the Living Dead
3,050 votes
7
— Good
76%
Zodiac
16,205 votes
7
— Good
76%
Bana Bir Şeyhler Oluyor
24 votes
7
— Good
76%
Downton Abbey
3,336 votes
7
— Good
75%
Whitney: Can I Be Me
306 votes
7
— Good
75%
Star Trek Beyond
26,533 votes
7
— Good
75%
Bonnie and Clyde
1,778 votes
7
— Good
75%
Dunkirk
30,409 votes
7
— Good
74%
78/52
225 votes
7
— Good
74%
What the Health
1,042 votes
7
— Good
74%
Seconds
450 votes
7
— Good
74%
Alice in Wonderland
8,286 votes
7
— Good
74%
Paddington
8,382 votes
7
— Good
74%
Fracture
4,831 votes
7
— Good
74%
Chicago
4,188 votes
7
— Good
74%
RED
13,565 votes
7
— Good
74%
The Finest Hours
5,899 votes
7
— Good
74%
Mrs. Miniver
288 votes
7
— Good
74%
Elizabeth
1,721 votes
7
— Good
74%
Poltergeist
5,310 votes
7
— Good
74%
Dead Man Walking
1,361 votes
7
— Good
74%
Night Train to Munich
111 votes
7
— Good
74%
Three Days of the Condor
1,486 votes
7
— Good
73%
Unbroken
5,881 votes
7
— Good
73%
Reign Over Me
1,485 votes
7
— Good
73%
Dawn of the Dead
6,803 votes
7
— Good
73%
Death at a Funeral
2,646 votes
7
— Good
73%
The King
5,097 votes
7
— Good
73%
Angel Heart
2,029 votes
7
— Good
72%
Game Night
17,321 votes
7
— Good
72%
Don't Breathe
17,185 votes
7
— Good
72%
Tremors
5,373 votes
7
— Good
72%
The Last Duel
7,795 votes
7
— Good
72%
A Hidden Life
954 votes
7
— Good
72%
Rabbit-Proof Fence
451 votes
7
— Good
72%
Good Time
4,717 votes
7
— Good
72%
The Grey Zone
259 votes
7
— Good
72%
Nocturnal Animals
14,590 votes
7
— Good
71%
The Invisible Man
14,214 votes
7
— Good
71%
Money Monster
9,559 votes
7
— Good
71%
Transformers
21,469 votes
7
— Good
71%
Night of the Living Dead
1,207 votes
7
— Good
71%
The Mountain Between Us
6,791 votes
7
— Good
1
2
3
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup